Teraz jest 21 mar 2019, o 21:17

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 wrz 2015, o 21:44 

Dołożę coś od siebie. Udało mi się zejść w spalaniu z 16 litrów do 10 :D (cykl mieszany) - nauczyłem się korzystać z ekonomizera :D . Jazda na 1, 2 i 3 biegu to spalanie na ekoniomizerze przekracza 20 litrów. Przez ostatnie 4 lata jeździłem Freelanderem na ON. Zupełnie inna technika jazdy. Teraz wróciłem do sprawdzonej na mojej starej Omedze 2.5 V6 techniki - biegi 1 -3 - 5. Dwójki prawie nie używam, czwórkę poniżej 40 - 50 km/h. Jestem zadowolony z osiągów :D i jak na razie kosztów ekspoloatacji 2.8 w benzynie. Rozważałem zamontowanie gazu, ale chyba nie ma sensu przy takim spalaniu . W drodze powrotnej z Władka - na A-1 przy średniej 120 km/h wyszło mi 7,5 litra (bez włączonej klimy oczywiście). A tak przy okazji klimy - chłodzi - nie powiem, ale przy 3000 obrotów mało silnika z pod maski nie wyrzuci. Poniżej - czyli 1500 - 2500 nie ma problemów.

PostNapisane: 11 maja 2016, o 05:18 

bobo23 napisał(a):
Z racji tej że na oko to jak mówią chłop w szpitalu umarł :) Po kolektorach to za bardzo nie ma co porównywać bo przeglądałem kilkadziesiąt typów silników i nie ma reguły że 170 KM ma garbaty kolektor i bardziej odsłonięty a 192 ma inny. Ja w opisach widziałem i garbate i bardziej płaskie więc nie ma co na oko podpatrywać, nie wiem czy ludzie źle opisują czy kombinują z osiągami silnika przekładając kolektor ale to już mniejsza z tym. Lepiej podpiąć INPe i już wszystko wiesz.
2.5L 170KM silnik M52 sterownik DME MS41
2.5L 192KM silnik M54 sterownik DME MS43
2.8L 193KM silnik M52 sterownik DME MS42
Może jakieś inne różnice są w tych silnikach które widać po podpięciu INPy ? kto zna niech wpisuje pzdr.

Na oko spoko ale napisałeś tu bzdury.Sterowniki niestety się nie zgadzają.Sortuj posty doradców lub kup Passata-unikniesz rozczarowania.
Fajni są kolesie,co poznają po kolektorze(piszę o 2vanosach przed lift).Korzystaj z ich porad gdy będziesz w rozterce jak wyczyścić silnik.Pewno mają doświadczenie.Dla jasności nie sprzedaję auta,nie szukam kolegów i tak naprawdę to jak kupisz sobie wypasione punto- nie odczuję tego..Mam 523 na 2 vanosach końca 99..Z papierów 170KM.Żadnego pajacowania-wszystko jak w seri.W sprawnej seryjnej.Spalanie na trasie(na emeryta do(140-150 lm/h)na tarasie440 km mad morze wyszło mi 7,6 ltr/100km.Na codzień(dynamicznie jeżdżę)nie przekracza 10.6-11.0ltr.Mimo"tylko"170 KM to przez ostatnie 3 lata nie objechała mnie żadna 528-może trafiam na te dociążone tunningiem.Leję tylko95 oktanów.Olej mieniam co12-15 tkm.I wsiadając do niego wiem,że jadę a nie przemieszczam się z pkt.A do pkt.B.I najważniejsze- jest to moja n-ta Bumka ale nigdy nie kupuję auta w kraju.Życzę Ci takiego zadowolenia.
Edytyjąc dodam ost.7 z Vinu dla sprawdzenia.GR14003.

PostNapisane: 12 maja 2016, o 17:13 

kwiatek73 rozpisałeś się o jakiś niechcianych poradach i sugerujesz zmianę marki auta w której jestem "zakochany" i dążyłem długą drogą żeby wejść w jej posiadanie. Biorąc z Ciebie przykład też się pochwale że aktualna 523 nie jest to moje pierwsze BMW które miałem i .
Jeżeli uważasz że to co napisałem :?
bobo23 napisał(a):
2.5L 170KM silnik M52 sterownik DME MS41
2.5L 192KM silnik M54 sterownik DME MS43
2.8L 193KM silnik M52 sterownik DME MS42

jest błędne to popraw.
Niech inni którzy korzystają z forum nie będą w błędzie bo przecież same motto mówi " Pomagamy bo lubimy a wszystkiego i tak nikt nie wie... "
I nie gniewaj się że tak Ci odpisałem ale ja w tej kwestii nic się już nie wypowiadam :(
Pozdrawiam wszystkich Dziadków :drunk:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]