Teraz jest 21 mar 2019, o 21:08

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 wrz 2013, o 19:04 

Dokładnie - spalanie takiego diesla w x5 to jakies 13 ropy - co to się narobiło, toż to tragedia, mój wójek ma E60 w kombi 3.0D automat fakt ze z czipowany na 280 koni ale spalanie 11-12 ropy - ja jestem za ekonomią i jak najbardziej LPG które nie szkodzi silnikowi ale to fakt niech każdy jeżdzi na tym na czym chce i na co go stać i piszmy swoje opinie i porady ale jak czytam na innych forach ze LPG to profanacja marki BMW to słabne to tak jak bym słuchał fanatyka religijnego :) nie pozwólcie żeby jakakolwiek marka czy to BMW czy inna przerodziła się w fanatyzm w waszych głowach bo znałem takich i znam i to jest chore i cieszy mnie ze jest to jedno z nielicznych for gdzie nie ma tego typu komentarzy

PostNapisane: 27 wrz 2013, o 00:16 

katar14 napisał(a):
Dokładnie - spalanie takiego diesla w x5 to jakies 13 ropy - co to się narobiło, toż to tragedia, mój wójek ma E60 w kombi 3.0D automat fakt ze z czipowany na 280 koni ale spalanie 11-12 ropy - ja jestem za ekonomią i jak najbardziej LPG które nie szkodzi silnikowi ale to fakt niech każdy jeżdzi na tym na czym chce i na co go stać i piszmy swoje opinie i porady ale jak czytam na innych forach ze LPG to profanacja marki BMW to słabne to tak jak bym słuchał fanatyka religijnego :) nie pozwólcie żeby jakakolwiek marka czy to BMW czy inna przerodziła się w fanatyzm w waszych głowach bo znałem takich i znam i to jest chore i cieszy mnie ze jest to jedno z nielicznych for gdzie nie ma tego typu komentarzy

Brawo ! Bardzo dobrze to napisałeś :) Fanatyków tu nie potrzebujemy :)

PostNapisane: 16 paź 2013, o 18:27 

yachtmen bardzo fajnie opisałeś zalety X5 w benzynie :) Ja jeżdżę X5 na ropę i po 3 latach użytkowania mogę napisać tylko jedno:
1. nie jest to samochód do jazdy po mieście jeżeli komuś zależy na oszczędności spalanie ok 13l przy lekkiej nodze, znajomy mawia "stać cię na konia to znaczy , że stać cię i na owies"
2. jazda w trasie - rewelacja - wygodny samochodzik :) i w miarę pakowny bagażnik
3. spalanie w trasie to już kwestia indywidualna - moje jak nie przekraczam 130 km/h to ok 8,5-9 , jeżeli jadę szybciej to 9,5 - 10,5 nie ma zmiłuj na czymś to musi jeździć
4. przez ostatni rok bo wcześniej nic się nie psuło wymieniłem amorki z przodu , nasze drogi są rewelacyjne dla mechaników, ostatnio wymieniłem olej w skrzyni bo zaczęła szarpać i jakieś zaworki, aha i klamka kierowcy zewnętrzna - podobno częsta przypadłość X5

Ogólnie ze swojej strony mogę polecić zakup takiego autka , koszty utrzymania niewielkie a radość z jazdy? :)

Wcześniej miałem E21 2.0 benzyna, E34 1,8 benzyna z gazem ( słabiutko ), E32 benzyna z gazem ale motorek 3,5, E39 2,5 tds (córka jeszcze nią jeździ :).

PostNapisane: 16 paź 2013, o 18:35 

Daroman co do klamek to w standardzie , ja już dwie urwałem :) Możesz coś napisać o tych objawach szarpania że wymieniłeś olej w skrzyni i czy to pomogło , jest zauważalna różnica ? no i ile Cię to kosztowało ?

PostNapisane: 16 paź 2013, o 18:58 

Objawy były następujące:
1. szarpanie przy zmianie biegów na zimnym, na ciepłym już było prawie ok
2. przy hamowaniu do zera taki kangur , niby już zahamowałeś a tu psikus bo samochód wykonywał taki niekontrolowany skok do przodu

Myślałem , że będę musiał całą skrzynię robić , ale mechanik powiedział , że najpierw wymienimy olej, wymienimy takie tulejki z gumą w środku w mechatroniku (chyba tak to się nazywa ) filtr oleju i jeszcze płyta rozdzielająca w tym mechatroniku.

Po całej operacji - kangurek zniknął , biegi zmieniają się płynnie i ogólnie jestem zadowolony :)

Koszt operacji :
10l oleju ZF - ok 700pln
Zaworki ( czy co to jest ) ok 160 pln
Płyta rozdzielająca - 270 pln
Filtr oleju nie pamiętam

Za wszystkie części razem z robocizną 1600 pln

PostNapisane: 16 paź 2013, o 19:04 

O to troszkę wydałeś :) , ja też się zastanawiam nad wymiana oleju ,ale mam inny objaw taki że czasami jak jadę wolno bez gazu to zaszarpie troszkę tak jakby w rezonans wpadała , delikatne muśniecie gazu i problem zanika . Taki jeden szpec od naszych autek powiedział zi ze to jakiś korektor który się regeneruje.

PostNapisane: 16 paź 2013, o 19:10 

Trochę wydałem, ale ile zaoszczędziłem :), za naprawę całej skrzyni biegów w W-wie chcą od 4500 do 6000.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]