Teraz jest 18 sty 2019, o 14:34

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 mar 2015, o 17:56 

Czy ktoś z was miał okazję jeździć Audi A6 C6 ( dla nie wtajemniczonych jest już na dużym grillu rocznik od 2004 jednak nie więcej niż 2006), pomijając fakt że E60 jest w miarę proste czy to w naprawie czy eksploatacji natomiast z Audi nie miałem nigdy do czynienia.
Nie ukrywam że Audi podoba mi się lepiej niż E60 zaś E60 nie obawiam się wogle a Audi jednak tak,
chodzi mi o silnik 2.4 zwykłe V6, jest dobre pod LPG i na tym mi zależy jednak kolega miał wcześniejsze A6 i co rok wymianiał przednie zawieszenia za 2500 pln (na oryginałach) a nie robił więcej niż 20 tys km rocznie, wiec czy C6 (czyli na dużym grillu) ma taki sam problem? i czy to prawda że jest tam problem z łańcuchem rozrządu (napinaczami itp), słyszałem że zrobienie rozrządu na nowy to koszt 5000 pln
Pytam bo być może stanę przed takim dylematem pomiędzy E60 a A6 C6, A6 lepiej mie się podoba jednak nie wiem ja z komfortem w stosunku do E60 (co do komfortu w E60 kombi to mnie nie powala, w miarę głośno jak to w kombi i twardo, co innego w sedanie, w sedanie zawsze lepszy komfort jednak zlezy mi na kombi lecz nie wiem jak jest w audi w stosunku do E60?)
wszelkie rady z własnego doswiadcenia bądź słyszania mile mile widziane

PostNapisane: 18 mar 2015, o 23:52 

Siema
Mam warsztat więc jakieś porównanie mam jeśli chodzi o eksploatację ja jeżdżę e60 523i manual,
Audi ma drogie zawieszenie ale super wybiera dziury na naszych drogach bmw jest trochę sztywniejsze ale za to układ kierowniczy wymiata. Audi automat ma bardzo drogą skrzynię jeśli siądzie bmw automat rzadko się psuje. Robię teraz A4 b7 3,0tdi quattro wtryski siadają trzeba pilnować rozrząd za silnikiem niby łańcuch ale potrafi się wyciągnąć.Ale radość z quattro przy 230km bezcenna :D

PostNapisane: 19 mar 2015, o 16:27 

a dokładnie 2.4 V6 silnik + manual - z nimi miałeś do czynienia??
bo właśnie takie cos biore pod uwagę nic innego (zadnych diesli czy automatów czy tfsi)

PostNapisane: 20 mar 2015, o 10:00 

2,4 brachol jeździł długo silnik nie do zajechania ale pali sporo. Mówisz o LPG te silniki bardzo lubią LPG i ładnie chodzą jak założy fachowiec

PostNapisane: 26 mar 2015, o 05:28 

Już ładną chwilę nie bywałem na forach audi, ale 2.4 , 3.2 , 4.2 w a6c6 to paździerze jak dobrze pamiętam.. :P

jeśli dobrze kojarzę to we wszystkich 3ech jednostkach jest problem z napinaczem, bo Audi zaczęło zabawę z łańcuchami ale nie wszystko wyszło po ich myśli.. Tak więc zanim sobie zrobisz kuku to lepiej poczytaj..

Co do skrzyń to nie jestem na 100% pewny, ale chyba Audi korzystało z ZFów (6HP, 5HP), czyli to co w BMW.....

PostNapisane: 27 mar 2015, o 11:03 

Ogólenie padaka - czytałem - rozrząd od strony skrzyni czyli silnik do wyjęcia, koszt 5000 pln, przy awarii skrzyni koszt okol 10000, silniki problematyczne, to juz nie to co było wsadzane w Audi 100, temat odpuszczony, E60 o niebo lepsze

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]