Teraz jest 21 lip 2018, o 00:55

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 sty 2016, o 23:09 

Słuchajcie,forumowy kolega,znajomy,nieraz psułem mu samochód komputerem,Tazunio......no..to po prostu nasz obowiązek,żeby pomóc...czytajcie...

Zwracam się do was z niemałą prośbą... ale wcześniej troszkę opiszę sprawę.

Niektórzy pewnie wiedzą, inni pewnie mniej że 24 kwietnia tego roku urodził mi się synek.
Obrazek
Dostał na imię Oluś. Przez pierwsze 2 tygodnie wszystko było w idealnym porządku. Cieszyliśmy się nim wspólnie z całą rodziną.

Jednak w 18 dniu życia stało się coś co obróciło wszystko do góry nogami i pozamiatało całą rodzinę...
W ten dzień około południa na rękach żonki, Olek dostał jakiegoś mocnego ataku...nie będę opisywał dokładniej, ale sytuacja wyglądała strasznie. Zadzwoniliśmy po pogotowie, które zabrało nas do Szpitala w Zgorzelcu. Tam jednak nie mieli pojęcie co to może być. Zgorzelec wezwał karetkę Legnickiego szpitala. Po dotarciu do Legnickiego szpitala Oluś został diagnozowany...
Niestety sytuacja była bardzo poważna – Wylew 4 stopnia. Stan krytyczny... I informacja „prawdopodobnie nie przeżyje nocy” !!!

Na szczęście okazało się, że mamy dobrego Anioła Stróża i zarówno w pierwszą noc jak i we wszystkie pozostałe nie pozwolił nam on zostać bez synka.

W szpitalu spędziliśmy prawie 2 miesiące. Byliśmy pod wspaniałą opieką Ordynatora dr Kowalika i reszty personelu. Na ten czas dzięki ogromnej pomocy rodziny i przyjaciół przeprowadziliśmy się do Legnicy, aby w każdy możliwym momencie być przy Olku.
W międzyczasie Olek przeżył 2 skomplikowane operacje Neurochirurgiczne we Wrocławiu i mnóstwo innych mniejszych zabiegów, które pozamiatały by nie jednym dorosłym osobnikiem.
Jednak wszystkie powyższe czynności przyniosły skutki i Oluś jest dzisiaj z nami.
I pomimo ciężkiej przeszłości neurologicznej i diagnoz, które mówiły m.in. o tym, że nie widzi. Z każdym dniem zasakuje nas i lekarzy !

Na dzień dzisiejszy – po odwiedzeniu kilkunastu specjalistów, klinik itp. Olek widzi i powoli dogania rozwojowo swoich rówieśników.
Obrazek
Jednak ta „gonitwa” (dosłownie, bo w tym wieku liczy się każdy dzień) wymaga stałej opieki specjalistów. Wiadomo, że na NFZ nie ma w takim przypadku co liczyć – pewnie dalej stalibyśmy w kolejce z pierwszą wizytą u Neurologa... Więc w grę wchodzą tylko prywatne wizyty, prywatne rehabilitacje itd.

Dlatego ten post z prośbą. Możecie mocno nam pomóc przekazując 1% podatku na Olusia. Można tego dokonać właściwe wypełniając swój PIT. W ten sposób 1% waszego podatku zostanie przekazany na specjalne subkonto założone w Fundacji Avalon i pomoże w dalszej rehabilitacji.

Wskazówka jak to zrobić:
JAK PRZEKAZAĆ 1%
Wypełniając zeznanie PIT, podatnik musi obliczyć podatek należny wobec Urzędu Skarbowego.
W rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)
• Wpisać numer KRS: 0000270809
• Obliczyć kwotę 1%
W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (bardzo ważne!)
• Wpisać nazwisko oraz numer członkowski nadany przez Fundację - BEDNARZ, 5182

A jeśli macie kila groszy nie mieszczące się już na waszym koncie bankowym, możecie dokonać bezpośredniej wpłaty na konto, w ten sposób:
Należy dokonać przelewu bankowego (może być przelew internetowy) lub wpłaty na poczcie: • nazwa odbiorcy:
Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa
• numery rachunków odbiorcy:
Rachunek złotowy PLN: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 Rachunek walutowy EUR: IBAN: PL07 1600 1286 0003 0031 8642 6021 Rachunek walutowy USD: IBAN: PL77 1600 1286 0003 0031 8642 6022 Rachunki prowadzone przez: BNP Paribas Bank Polska SA
W tytule wpłaty proszę podać nazwisko i numer członkowski nadany przez Fundację – BEDNARZ, 5182
(ten dopisek jest bardzo ważny).

Wszystkim, którym za pomocą tego posta ukradłem kilka minut życia, bardzo dziękuję.

Pozdrawiam

tazunio

PostNapisane: 11 sty 2016, o 23:18 

było na innym forum
ja się dołączam :P

PostNapisane: 12 sty 2016, o 11:13 

Ja też się dołączam jak tylko wyjdę ze szpitala.

PostNapisane: 12 sty 2016, o 22:54 

Wykonane . Życzę szybkiego powrotu do zdrowia :!: OLUŚ trzymaj się :!:

PostNapisane: 13 sty 2016, o 04:40 

to i ja już wykonałem a i jeszcze więcej umieściłem prośbę na Facebook może jeszcze ktoś będzie chciał pomóc
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia

PostNapisane: 14 sty 2016, o 20:58 

Dostałem dziś informacje od Fundacji. Na subkoncie 595zl. Równa się to 9 rehabilitacjom metodą Mazgutowej. Dziękujemy.

PostNapisane: 29 mar 2016, o 22:55 

Zrobione
Jak najszybszego powrotu do zdrowia.

PostNapisane: 18 maja 2016, o 20:49 

Charytatywni Allegro

Od jakiegoś czasu działa tzw. "CEL" na tej stronie w którym można wystawić aukcję charytatywną na rzecz Olusia - cała kwota z takiej aukcji wpada na konto fundacji a następnie zostaje przeznaczona na rehabilitację.

pod tym linkiem -> http://charytatywni.allegro.pl/cele?&query=5182 znajduje się konto Olusia na tym portalu

jeśli zalega wam coś w domu lub garażu (np. jakieś Lamborghini Veneno) to śmiałło możecie to tutaj wystawić ... każda złotówka się przyda

---

jest już pierwsza aukcja

Nowa kierownica rajdowa Sparco R325 z autografem Tomasza Kuchara

http://charytatywni.allegro.pl/kierowni ... a-i3215033

Obrazek

udostępniajcie :D

PostNapisane: 20 maja 2016, o 19:36 

widzialem udostepnilem na FB

PostNapisane: 20 maja 2016, o 21:48 

Dzieki DUDEK

Przy okazji dziękuje dla wszytskich ktorzy przekazali 1% dla Olusia.

Dzieki ze można na Was liczyć.

Pozdro

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]