Teraz jest 18 lip 2018, o 11:48

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 mar 2016, o 01:20 

Na poczatek,żeby się nie wymadrzać chciałbym zadac pytanie do "znawców-odczytywaczy" programów do bmw:
1.Czy istnieje mozliwość zapisania logów z przebiegu diagnostyki,np w postaci wykresów z nalozonymi kilkoma parametrami?/doładowanie,temp,predk.sil;cisnienie na listwie,etc/ w ciagu jakiegoś czasu???Jasniej na osi y mamy dowolne paramerty/np;cisninie doład;prędkość siln;etc natomiast na osi X czas?

Jak czytam prosby o pomoc,to trudno cokolwiek sensownego powiedzieć o tych parametrach.Sa one poprostu chwilowe,nie ma to zadnego ciągu.To jest jak wróżenie z fusów.Przepraszam za moje wymadrzanie się.Nikogo nie chcę obrazić

Nastepna rzecz jaka się rzuca w oczy to niektóre tłumaczenia na polski/dlatego wolę orginał/
Jeszcze raz przepraszam tłumaczącego,podziwiam go za trud jaki włozył w to zadanie.Jednak patrząc z pozycji malutkiego człowieczka ,który ma na codzień do czynienia z tymi tematami to poprostu przeszkadza.

PRZEPRASZAM JESLI KOGOS MOJE SPOSTRZEZENIA URAZIŁY,NIE BYŁO TO MOIM CELEM.
Jest moja konstruktywna krytyka,moje krótkie spostrzezenia.

Zapraszam do dyskusji orientujących się w temacie

PostNapisane: 31 mar 2016, o 20:23 

d1i2n3o4 napisał(a):
Na poczatek,żeby się nie wymadrzać chciałbym zadac pytanie do "znawców-odczytywaczy" programów do bmw:
1.Czy istnieje mozliwość zapisania logów z przebiegu diagnostyki,np w postaci wykresów z nalozonymi kilkoma parametrami?/doładowanie,temp,predk.sil;cisnienie na listwie,etc/ w ciagu jakiegoś czasu???Jasniej na osi y mamy dowolne paramerty/np;cisninie doład;prędkość siln;etc natomiast na osi X czas?

Jak czytam prosby o pomoc,to trudno cokolwiek sensownego powiedzieć o tych parametrach.Sa one poprostu chwilowe,nie ma to zadnego ciągu.To jest jak wróżenie z fusów.Przepraszam za moje wymadrzanie się.Nikogo nie chcę obrazić

Nastepna rzecz jaka się rzuca w oczy to niektóre tłumaczenia na polski/dlatego wolę orginał/
Jeszcze raz przepraszam tłumaczącego,podziwiam go za trud jaki włozył w to zadanie.Jednak patrząc z pozycji malutkiego człowieczka ,który ma na codzień do czynienia z tymi tematami to poprostu przeszkadza.

PRZEPRASZAM JESLI KOGOS MOJE SPOSTRZEZENIA URAZIŁY,NIE BYŁO TO MOIM CELEM.
Jest moja konstruktywna krytyka,moje krótkie spostrzezenia.

Zapraszam do dyskusji orientujących się w temacie

Witam!
Tak się składa ze dirty .73 pisał stokroć razy że jak ktoś chce wiedzieć więcej to niech nagra filmik ,ale nie telefonem tylko za pomocą programu do przechwycenia obrazu .Niestety nikt tego nie robi :( .O fotkach zrobionych telefonem z ekranu komputera już nie wspomnę-wystarczy użyć narzędzia ,,wycinanie".To jak kto to zrobi to tylko i wyłącznie własny wybór.Nikt tutaj na szczęście nie próbuje nawet nikogo pouczać gdzie i jak ma coś wrzucać lub pisać . Jedno jest pewne: jak ktoś wrzuci fotki na których nic nie widać to i ,,święty Mikołaj " nie pomoże.
Jeżeli chodzi o tłumaczenia programu INPA to nie owijam w bawełnę ale podniosłeś mi trochę ciśnienie swoją wypowiedzią.Dlaczego?Pisałem już o tym kilka razy ale niestety muszę się powtórzyć:
1.Ciekaw jestem jak bys podszedł do sprawy jak byś nie kumał języka GB lub DE.
2.Przypominam że są tacy co w szkole mieli oprócz języka PL tylko CCCP :lol:
3. Większość osób na tym forum ma spolszczenie INPA od kolegi dirty.73 który jak wszyscy wiemy pomógł bez interesownie wielu osobom w problemach z autem .Mówiąc krótko: jak zrobisz tłumaczenie lepiej to się pochwalisz i podzielisz tutaj z nami :lol: .
4.Myślę że takie przetłumaczenie programu dla ,, malutkiego człowieczka ,który ma na co dzień do czynienia z tymi tematami" to pestka.
Jak Cię uraziłem kolego
d1i2n3o4 to zapewniam że nie było to moim celem.

Pozdrawiam! :drunk:

PostNapisane: 31 mar 2016, o 22:23 

Zle mnie zrozumiałeś,
Nie neguje tego ile trudu włozył w te pracę kolega dirty.Tylko niektóre tłumaczenia są mylące.Jak siedzisz z kompem w autach po kilka godzin na dzień to odrazu wyłapujesz coś jest nie tak.
Wbrew pozorom to ,że akurat mieszkam i pracuję w Anglii nie oznacza ,że biegle posługuję się tym jęzkiem.

PostNapisane: 31 mar 2016, o 22:32 

spoko,jeśli idzie o spolszczenia,jest tam sporo błędów,ale raczej nie wpływają na ogólny podgląd sytuacji,wszyscy raczej o tym wiedzą...robiłem też spolszczenie NCSa(program praktycznie w 100%),nawet działal bez problemów na moim aucie :D ,ale to już kodowanie,nawet ja tego nie używałem.....po prostu łatwiej na oryginale...no i można jednym błędem w tłumaczeniu coś uwalić..
...ale....spolszczenie inpy, pomimo swoich wad,jeśli komuś pomaga.....jak dla mnie,wystarczający powód,żeby to robić....tak jak istnienie tego forum.....nawet jeśli pomożemy jednej osobie na miesiąc...to 12 zadowolonych osób rocznie :D ,a to już jest z kim sie napić :drunk: :lol:

reasumując...każdy tutaj,jeśli tylko chce,pomaga....próbuje pomóc,w każdy możliwy sposób,w sposób,jaki potrafi,i na Ciebie d1i2n3o4 również liczymy,no i ja się nie obrażam,przyjmę każdą krytykę,bez problemu przyznam się do błędu....wyraziłeś swoją opinię,masz pełne prawo do tego i jest gitara,nie ma problemu :drunk:

PostNapisane: 31 mar 2016, o 23:30 

I o to chodzi,doceniam Twój trud i wkład jak włozyłeś.Jestem tego samego zdania co Ty.Ile komu dobrego dasz to wróci ono do Ciebie ze zdwojona siła.
Jednak jak tak sobie właczę spolszczenie i siadam obok kierowcy to czasami myli mi się,wiec stad moje dywagacje,a nie pretensje.

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]