Teraz jest 18 lip 2018, o 20:46

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: e46 320d
PostNapisane: 4 sty 2015, o 14:02 

Witam. pomoże ktoś w rozpracowaniu błędów?

Obrazek
Obrazek

i co to za pomiary?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tytuł: Re: e46 320d
PostNapisane: 4 sty 2015, o 14:16 

najciekawszy jest błąd DDE...błąd wtrysku sterującego,piszą,żeby odpiąć wtyczkę i sprawdzić rezystancję cewki, powinna się mieścić od 80 do 120 Ohm
błędy z ogrzewania,to wychodzi pompka przy webasto i dmuchawa,no i...
"Jezeli w sterowniku wywala blad k-bus breakdown przy roznych cyklach pracy to mamy pewnosc ze jes on walniety.Przy takim bledzie webasto bedzie sie rozlaczalo jak mu sie podoba w zaleznosci na jaki cykl pracy przechodzi"

PostNapisane: 5 sty 2015, o 18:42 

Właśnie w sobotę wszystko odkrecalem kolektor i resztę zeby sprawdzic kabelki i wtyczkę, wszystko gra ale nie sprawdziłem tej rezystencji cewki i znowu wszystko ścigać? Bo pewnie nie dam rady tam ręki wcisnąć. A dziwne bo rok temu regenerowalem wszystkie wtryski.. Autko chodzi normalnie ale gryzie mnie ze jest jakiś blad wiec trzeba to rozwiązać ;) a z webmaster jeszcze nie wiem od czego zacząć ;) co do tych printow z inpy co powklejalem to co przedstawiają?

PostNapisane: 5 lut 2015, o 00:03 

Witam. Chciałem wam opisać dziwny przypadek który trapi mój samochód e46 320d 136km, a wiec tak rok temu regenerowalem wszystkie wtryski i rozbieralem pompę ponieważ autko co jakiś czas muliło, po tym wydatku problem ustał ale silnik dalej za cicho nie pracował i szału z mocą nie było. Jak sie pózniej okazało do wymiany była tak ze przeplywka. Po wymianie autko zaczęło w końcu ładnie jeździć ale silniczek dalej pracował jak by za głośno. Zainwestowałem i podkreciłem autko po przez zmianę mapy silnika. W tedy w końcu spodobało mi sie jeżdżenia dieslem. Po paru miesiącach autko tak jak by troszeczkę osłabło wiec podlaczylem pod inpe i pokazało mi blad wtrysku sterujacego, wiec ostatnio dałem do sprawdzenia i okazało sie ze cewką jest totalnie spalona. Gościu naprawił, włożyłem spowrotem i nie umiałem uwierzyć ze ten samochód potrafi tak cicho pracować i oczywiście moc wróciła. Nie cieszylem sie długo po 20 minutach jazdy silnik zaczął pracować tak samo jak wcześnie czyli głośniej, ale moc została. Wiec podłączam dzisiaj znowu inpe zeby sprawdIc czy znowu nie pokaże czegoś , bo i wyskakuje mi taki blad control unit dde (eeprom end configuration), oraz exhaust gaz recirculation ten drugi chyba od zaslepionego egra. Nie bardzo rozumiem ten pierwszy blad, i to dlaczego bo włażenia zrobionego wtrysku autko przez jakiś czas chodziło idealnie a po chwile znowu zaczęło troche terkotac???

PostNapisane: 5 lut 2015, o 14:14 

Z tego co piszesz wnioskuje, że jest to 136 konny motor, a ich kultura pracy nie należy do idealnych. Jeżeli jesteś pewny wtrysku sterującego, to warto moim zdaniem sprawdzić ustawienie pompy, jeżeli kąt będzie za dużo wyprzedzony, to moc pozostanie, ale spalanie stukowe będzie złe, a to wiąże się z głośniejsza pracą silnika.

control unit dde - błąd epromu, wróć do człowieka, który wgrywał mapy, niech poprawia.
exhaust gaz recirculation - tu się zgadza, błąd od EGRu, wywala emisje

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]