Teraz jest 24 maja 2019, o 12:50

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 maja 2019, o 21:11 

Zacznę od początku. A mianowicie Barbarę kupiłem pół roku temu. Już wtedy miała dziwne obiawy a mianowicie: brak zegarów (nie świeciły się żadne kontrolki a podczas kręcenia silnikiem nie odpalała). Po odpięciu czujnika w skrzynce bezpieczników wyglądającego jak czujnik temperatury auto zaczęło normalnie odpalać oczywiście zegary również wróciły do normy. Podczas mojego użytkowania od czasu do czasu potrafiła zgasnąć. Zazwyczaj działo się to jadąc w korku albo chwilę po odpaleniu. Wtedy czekałem chwilę i odpalała. Problem narastał. Średnio co dwa tygodnie, albo w ogóle nie chciała odpalić, albo odpalała i jak zrobiłem 10 kilometrów np do sklepu to po zgaszeniu już nie chciała odpalić. Jakieś dwa miesiące temu, za nic, trzy dni nie mogłem odpalić. Pomyślałem że mogą to być obiawy czujnika położenia wału. Wymieniłem i odpaliła. Po dwóch tygodniach znów nie odpaliła. Doszło do tego że teraz gasząc ją na stacji paliw, proszę by nie robiła wstydu. Doszedłem do tego że gdy nie odpala, po przekręceniu stacyjki cały czas świeci się abs oraz wychyla się kontrolka od temperatury płynu. Gdy tak się dzieje brak jest zasilania na sterownik silnika i nie podaje napięcia na pompkę paliwa. Gdy tylko pojawi się zasilanie wszystko wraca do normy. Skąd bierze się zasilanie na sterownik? Podłączałem pod komputer żadnych istotnych błędów. Czy jest gdzieś po drodze od stacyjki do sterownika jakiś przekaznik? Ewentualnie gdzie go szukać. Proszę o pomoc bo polubiłem Barbarę, a puki tego problemu nie rozwiąże nie ma sensu starać się o doprowadzenie jej do ideału.

PostNapisane: 15 maja 2019, o 23:05 

Jak masz telefon z androidem zainstaluj sobie program WDSAndroid tam znajdziesz schematy elektryczne.
https://play.google.com/store/apps/deta ... iewer.free

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]