Teraz jest 21 lis 2018, o 15:00

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lut 2018, o 10:45 

Panowie, mam dziwny problem z licznikiem w mojej E60 z 2004 roku. Od dłuższego czasu walczyłem z poborem prądu, winny okazał się licznik. Nie czekając długo, zakupiłem drugi licznik, nieco nowszy, bo z 2006 roku. Zczytałem Xprogiem całą kość pamięci, po czym zabrałem się za przeróbkę VINu i przebiegu. Niestety, kości nie udało się odczytać z nowego licznika, więc zaprogramowałem zupełnie nową pamięć i wlutowałem ją do licznika. Wszystko jest super, przebieg się zgadza, VIN też, można powiedzieć - 100% funkcjonalności. :wink: Z jednym, małym ale - dziwnie słabym kontrastem wyświetlacza. Flashowanie pustym MANem nie pomogło (CAS, KOMBI), domyślam się, że coś robię źle. Czy jest może jakiś parametr w NCS, który to zmienia? Dodam, że dla próby, zrobiłem taki sam manewr z licznikiem jeszcze nowszym (poliftowym) z 2008 roku, tam wyświetlacz pokazywał tylko kolory - zero treści. Co ciekawe, stara płyta, nawet bez pamięci, pokazuje wszystko poprawnie. Inne piny? Niżej foto:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/6d059a64f999479d

PostNapisane: 1 mar 2018, o 23:06 

Zapraszam do działu powitanie.

Kolego nie fajnie kombinujesz, pierw piszesz że nie mogłeś odczytać nowszej pamięci, później że wy edytowałeś przebieg i vin, w czym ? W swojej pamięci ? po co ? Korekta ?

Nie pochwalam takich kombinacji. Wyślij swój licznik uszkodzony i drugi sprawny a ZA DARMO przepiszę Ci ten sam przebieg i vin później zakodujesz go ncs i będzie wszystko działać

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]