Teraz jest 17 lip 2018, o 01:16

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 mar 2015, o 15:32 

Mam takie jazdy z tym moim szyberdachem, że jak zamknę auto to szyberdach mi się podnosi i mam cały czas otwarty. Aku odłączałem w celu resetu i próbowałem programować wg zaleceń innych użytkowników, czyli trzymałem zarówno na pełnym otwarciu jak i na uchyleniu przez 30 sek na włączonym zapłonie jak i na samej pozycji 1 ale nie działa mi to.

Jak zrobić reset ustawień i jakim programem na kompie zrobię programowanie szyberdachu? Może tak będzie szybciej bo już mnie wkurza zamykanie auta z kluczyka :evil:

PostNapisane: 23 mar 2015, o 16:42 

pobaw się może ncsem z ustawieniami
SCHIEBEHEBEDACH_TIPP_AUF : - szyberdach jednym przyciskiem - otwieranie
SCHIEBEHEBEDACH_TIPP_HEB : - szyberdach jednym przyciskiem - uchylenie
SCHIEBEHEBEDACH_TIPP_SENK : - szyberdach jednym przyciskiem - opuszczanie
SCHIEBEHEBEDACH_TIPP_ZU : - szyberdach jednym przyciskiem - zamykanie

PostNapisane: 25 mar 2015, o 11:04 

Tak ostatnio sobie zmieniałem ale pytanie czy jak się rozkodował to czy teraz będą w NCS inne komendy? :(

PostNapisane: 29 mar 2015, o 22:12 

No i nie pomogło. W pliku miałem tak ustawione:
SCHIEBEHEBEDACH_TIPP_AUF
activ
SCHIEBEHEBEDACH_TIPP_ZU
activ

Nawet próbowałem dodać:
SCHIEBEHEBEDACH_TIPP_AUF
activ
SCHIEBEHEBEDACH_TIPP_ZU
activ
SCHIEBEHEBEDACH_TIPP_HEB
activ
SCHIEBEHEBEDACH_TIPP_SENK
activ

Ale nie pomogło. Co teraz? Jakie rady?

PostNapisane: 29 mar 2015, o 22:15 

daj to nicht aktiv,i wtedy zobacz

PostNapisane: 30 mar 2015, o 02:36 

lapka666 napisał(a):
....próbowałem programować wg zaleceń innych użytkowników, czyli trzymałem zarówno na pełnym otwarciu jak i na uchyleniu przez 30 sek na włączonym zapłonie jak i na samej pozycji 1 ale nie działa mi to.

Trochę tego nie rozumie, ale może opiszę po mojemu, a Ty powiedz czy robisz tak samo?

Wsiadasz do auta, zamykasz drzwi, szyberdach zamknięty, przekręcasz kluczyk w drugą pozycje zapłonu, przesuwasz przełącznik od szyberdachu maksymalnie do tyłu (opcja otwarcia) i trzymasz do pełnego otwarcia dachu i jeszcze 15 sekund, puszczasz przełącznik i ponownie go przesuwasz maksymalnie, ale w drugą stronę (opcja zamknięcia) i czekasz aż szyber zamknie się całkowicie, ale nie puszczasz przełącznika, po paru sekundach szyber powinien się uchylić, liczysz do pięciu, puszczasz przełącznik i szyber powinien być zaprogramowany.

PostNapisane: 30 mar 2015, o 12:10 

dirty.73 napisał(a):
daj to nicht aktiv,i wtedy zobacz

robiłem też tak i nic :(

G777 napisał(a):
lapka666 napisał(a):
....próbowałem programować wg zaleceń innych użytkowników, czyli trzymałem zarówno na pełnym otwarciu jak i na uchyleniu przez 30 sek na włączonym zapłonie jak i na samej pozycji 1 ale nie działa mi to.

Trochę tego nie rozumie, ale może opiszę po mojemu, a Ty powiedz czy robisz tak samo?

Wsiadasz do auta, zamykasz drzwi, szyberdach zamknięty, przekręcasz kluczyk w drugą pozycje zapłonu, przesuwasz przełącznik od szyberdachu maksymalnie do tyłu (opcja otwarcia) i trzymasz do pełnego otwarcia dachu i jeszcze 15 sekund, puszczasz przełącznik i ponownie go przesuwasz maksymalnie, ale w drugą stronę (opcja zamknięcia) i czekasz aż szyber zamknie się całkowicie, ale nie puszczasz przełącznika, po paru sekundach szyber powinien się uchylić, liczysz do pięciu, puszczasz przełącznik i szyber powinien być zaprogramowany.

U mnie mimo, że mam aktywne otwierania/zamykanie jednym kliknięciem muszę go otwierać wiele razy, tzn. że jak nacisnę przycisk otwierania wg Twojej instrukcji to szyber odsuwa się 3cm i koniec więc znowu go naciskam i tak do tąd aż otworzy się na max (trzymałem nawet minutę i nie odsunął się do końca sam). Gdy się otworzy to trzymałem ok minuty i nic nie "cyknęło" potem go zamknąłem i zamyka się już normalnie (nie skokami) ale nie zatrzymuje się w pozycji zamknięcia tylko od razu sam przechodzi do pozycji uchylenia czyli jakby za daleko. Dziś przyszedłem do auta i szyber był uchylony a padało... Wkurzyłem się delikatnie mówiąc i w końcu wyciągnąłem bezpiecznik od szyberdachu i już się nie będzie otwierał bo zaraz mi podsufitka odpadnie :evil:

Nie mam pomysłu jak sobie pomóc. Ktoś na bmw5er pisał, że trzeba skasować ustawienia szyberdachu ale nie wiem jak. Pierwsze co mi przychodzi to odłączyć aku ale na ile czasu bo odłączałem na ok 3min i nie pomogło.

PostNapisane: 30 mar 2015, o 13:37 

Jeżeli otwiera się szyber skokami, a Ty otwierasz go na raty to nic z tego nie będzie. Jeżeli otwierasz i szyber otwiera się na 3 cm, to nie próbuj otwierać go dalej, bo każde puszczenie przełącznika kasuje całą operację. W takim przypadku zamknij go ponownie i próbuj od początku, jest przestawiony, ale za którymś razem musi zaskoczyć. Jeżeli przy zamykaniu, podczas gdy Ty cały czas trzymasz przełącznik szyber się uchyli to bardzo dobrze, tak być powinno. Jeżeli odłączasz aku na 3 minuty, to jest to działanie bezsensowne i nic Ci nie da, prąd będzie nadal na kondensatorach, trzeba odczekać minimum do czasu w jakim auto przechodzi w stan uśpienia, najlepiej jednak zrobić to na czas minimum 2 godzin.

PostNapisane: 30 mar 2015, o 14:41 

Teraz powiedziałeś coś co może mi pomoże. Raz na ruski rok szyber uchyla się cały bez skoków ale to rzadko. Zatem poczekam na taki obrót akcji i wtedy spróbuję jeszcze raz.

Co do uchylenia to mi się od razu po zamknięciu uchyla a Ty pisałeś, że po paru sekundach dopiero.

PostNapisane: 30 mar 2015, o 14:50 

Wszystko zależy od sekwencji i stopnia rozkalibrowania, tak czy inaczej końcowe uchylenie zakańcza cykl przyuczenia szyberdachu. Najrozsądniej było by odłączyć aku na parę godzin i wykonać cały cykl od początku do końca.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]