Teraz jest 17 lip 2018, o 01:10

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 sie 2015, o 15:00 

Od pewnego czasu mam dylemat, czy nie przesiąść się z eFy na eSe. Być może to już ten czas :lol: , ale myślę że spory wpływ ma również na to, to co obserwuję. Jestem człowiekiem starszej daty i moje podejście do pewnych spraw również znacznie odbiega od obecnych standardów. Faktem jest, że BMW zaczyna niestety tracić swą renomę, po części jest to wina samej marki, wiadomo w dzisiejszych czasach wszędzie szuka się oszczędności, a więc i jakość wykonania również zaczyna pozostawiać wiele do życzenia. Poza tym, nie chcąc tu oczywiście nikogo obrażać, bo to nie dotyczy wszystkich, ale dochodzę do wniosku, że za sporym spadkiem renomy stoją również sami właściciele tej marki, która jeszcze do niedawna nie była tak powszechnie dostępna jak to jest obecnie, a co moim zdanie ma przełożenie na obecny stan rzeczy. Można by rozpisywać się, a wręcz napisać poemat na ten temat, ale to nie ma najmniejszego sensu. Jeżeli ktoś czuje się na siłach podjąć temat, to zapraszam do dyskusji.

PostNapisane: 11 sie 2015, o 16:50 

To ja tak wypunktuję :

1.Burak za kółkiem pozostanie burakiem nie ważne czy prowadzi golfa / bmw / lambo
2.Jakość leci na pysk praktycznie w każdej marce , niemiaszki się obudziły że korea ich już wciągnęła.
3.Czy to już ten wiek ? pojęcia nie mam ale po 50tce to już powinno być porsche czy cuś ;)

A tak serio ja kiedyś byłem zakochany w marce ale tak jak napisałeś wiele czynników wpłynęło na moje "odkochanie się" są lepsze / szybsze auta niż beemki niestety punkt pierwszy też wpłynął na moje podejście do tematu , nadal lubię beemki ze względu na tył napęd i względnie komfortową jazdę ale jakoś teraz bez większego problemu przesiadłbym się np. do mieczysława :)

PostNapisane: 11 sie 2015, o 17:23 

dla emeryta widzę CLSa ;)
dokładnie,wszystkie marki lecą na pysk,nie ma niezawodnych.....

PostNapisane: 11 sie 2015, o 18:10 

1. Jeżeli chodzi o percepcje osobowości to pełna zgoda, jednak mnie chodzi o inną stronę, zwaną druciarstwem i dążeniem za wszelką cenę by się tylko pokazać. Jestem miłośnikiem marki BMW, którą pomykam już ponad 30 lat i wszystkie moje dotychczasowe bawary, a było ich sporo, były utrzymane w oryginale, w nienagannym stanie, doposażane nie rzadko lepiej jak nie jeden fabryczny indywidual, ale zanim do tego doszło, mierzyłem siły na zamiary i kiedy było cienko jeżdziło się Dekawką, czy też szczytem motoryzacji ówczesnego RWPG jakim była Zastawa, którą można było kupić w Pewexie bez najmniejszego uszczerbku dumy, czy też ambicji.
2. To prawda, ale są nieliczne segmenty busines po dziś dzień, które jednak trzymają granice zaporową dla "napinaczy", a nawet można by stwierdzić, osób profanujących markę jak by nie patrzeć dopracowywaną technologicznie z powodzeniem przez wiele lat.
3.To już niestety ten wiek, a nawet ciut więcej. Co do Porsche, obiekt westchnień wielu męskich ambicji, ale do mnie nie przemawia, jak dla mnie jest zbyt ekstrawagandzki. Z wiekiem człowiek staje się wygodny i zmierza raczej w stronę komfortu, który jednak w sportowych autach jest ograniczony.

No więc właśnie, odnoszę podobne wrażenie. Jak by nie patrzeć to Merol S w zestawieniu np. z Siódemą, jej odpowiednikiem wypada dużo lepiej. Pomimo ogromnej sympatii do BMW trzeba jednak przyznać, że jakość miedzy zestawionymi modelami jest znaczna. Nie tylko pod względem jakości wykonania, komfortu, ale i również osiągów. Poza tym, dzięki właśnie nadal utrzymujących się wysokich cen części, a co za tym idzie ich jakości,serwisu, eksploatacji nie są doprowadzane do takiego stanu, w jakim znajduje się większość bawarek na rynku, nawet tych z młodych roczników. Nie spotkałem się również z tym, by właściciele Meroli gonili po złomach w poszukiwaniu klocków, tarcz hamulcowych itp. jakże ważnych podzespołów, co jedynie nakręca spirale pośmiewiska na jaką są narażani pozostali właściciele tej marki, którzy dbają, modernizują, dopieszczają swoje furmanki. Krótko mówiąc BMW od pewnego czasu stało się marką powszechną, dostępną dla każdego, którą z przykrością muszę przyznać Ci rację, zaczynają bić kraje dalekiego wschodu. Jak by nie patrzeć utarło się również, że Merol to auto dla dziadków, ale obiektywnie analizując rzeczywistość zastanawiam się, czy ta opinia nie uległa by gwałtownej zmianie, gdyby właśnie dostępność tej marki kształtowała by się na tym samym poziomie co BMW. Dla jasności mej opinii, w żadnym wypadku nie staram się wywyższać, delikatnie mówiąc jako pasjonata denerwuje mnie profanacja i druciarstwo, o cechach osobowości większości "kierowników" już nawet nie wspomnę, bo nie warto, które jest przypisywane wszystkim, a chęć szpanu dobija tą zacną markę, która i tak moim zdaniem obecnie zaczyna przechodzić kryzys już na desce projektowej

dirty.73 napisał(a):
dla emeryta widzę CLSa ;)
dokładnie,wszystkie marki lecą na pysk,nie ma niezawodnych.....

Jakby nie patrzeć to między CLSem, czyli E klasą a eSą jest duża przepaść niemal w całym zakresie, wszystko oczywiście opiera się na punkcie siedzenia. Co do kulejących marek, to fakt, z tym że nie wszystkie, ale tu punkt siedzenia trzeba mieć naprawdę bardzo wysoko, by brać je pod uwagę pod kontem zakupu.

PostNapisane: 11 sie 2015, o 18:49 

Mój znajomy posiada od nowosci merca w124coupe jest mega zadowolony z niego i mówił mi że nigdy go nie sprzeda. Odnośnie bmw to zgadzam się z opinią ze jakość wykonania spada im więcej elektroniki tym gorzej.
Ale są jeszcze fajne stronki na których można znaleźć na prawdę fajne klasyki.
http://klasykagatunku.pl/

PostNapisane: 11 sie 2015, o 19:39 

No więc właśnie, wielu właścicieli starszej generacji Meroli bardzo sobie je chwali. Mnie swego czasu urzekła bryła W140, którą podobnie jak e38 uważam za ponad czasową. Jednak to już leciwe auto, któremu bliżej do klasyka, o którego trzeba odpowiednio dbać i raczej do codziennej eksploatacji było by go szkoda męczyć, ot wyjechać raz na jakiś czas w ładną pogodę, a resztę trzymać w garażu. Chodzi mi po głowie W221 z motorem 4.7 (435km) chociaż ten 3.5 litrowy silnik generujący blisko 300 kucy w zupełności chyba by wystarczył. Na razie wertuje w ukryciu wszelkie info, zobaczymy, czas pokaże.

PS.
Ta stronka świetna, od razu widać że zupełnie inny świat, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

PostNapisane: 11 sie 2015, o 20:12 

Kilku znajomych sa w posiadaniu Mietka e210 - do dziś złego słowa nie usłyszałem , a przy zmienię patrzą tylko i wyłącznie w ta stronę i nie chodzi tylko o wiek ( sa młodzi) choć wcześniej jeden z nich chwalił bmw...

PostNapisane: 11 sie 2015, o 20:27 

E210, potoczny okular, pamiętam jak wchodził na rynek i jaką robił furorę. Mam również kilku znajomych, którzy sobie go chwalą, jedyne mankamenty to rdza i siadające pompy. Mercedes też się popsuł jeżeli chodzi o klace C i E, klasy A i B nawet nie biorę pod uwagę, jedynie eSa trzyma tradycje, chociaż podobno najnowsza nie zachwyca już tak jak poprzedniczki.

PostNapisane: 11 sie 2015, o 20:45 

To ja też wtrącę pięć groszy :lol: Nie miałem nigdy przyjemności posiadania ani nowego BMW ani Merca.Miałem wprawdzie kiedyś 126 280S. Na tamte czasy to była wyższa półka 8-) .Obecnie na widok tego modelu łza się w oku kręci.Nie ukrywam że jestem fanem BMW ale Merc też ma coś w sobie.Niestety niektórych przydomków i mitów nie da się zmienić.Od wieków mówiono: Merole dla dziadków a BMW i Audi dla dresiarzy.Kolejnym mitem Który przywarł do BMW to,,DÓŻO PALI". :lol: Paliwo na kartki to było w stanie wojennym a mój ociec jeździł Syreną i nie pytał ile pali.Osobiście po swoich obserwacjach to stawiam raczej na BMW.Dlaczego?Niby w obecnych czasach wszystkie marki tracą na jakości ale Merol miał już dużo wcześniej wielkie porażki .Dokładnie mówiąc nigdy nie widziałem tak skorodowanych BMW jak słynne ,,okularniki " lub VITO .Z drugiej strony patrząc bardzo dużo zależy od właściciela i sposobu użytkowania .Mercedes z serii 190 W201 nigdy nie szczycił się jakością karoserii,a mój Tatko posiada od kilku lat ,,rodzynka "z ostatnich lat produkcji.Poprzedni właściciel dbał bardziej o niego jak o siebie ,a ojciec to kontynuuje :lol: .Wyobrażacie sobie jak ktoś kto jeździł Syreną ,żukiem ,nysą i fiatem 125 może się cieszyć z takiego wozidła? Myślę że za tym że coraz większe grono jeździ marką ze śmigłem nie przemawia cena lecz napęd na tył i jego niezawodność(przynajmniej te starsze modele).Wiadomo że młodzież lubi spalić gumę .Każdy był kiedyś młody więc nie ma co się dziwić.Jedyna różnica to to że kiedyś auto było luksusem a teraz jest w posiadaniu każdego zjadacza chleba. Pamiętacie czasy pierwszych telefonów komórkowych?Tylko bogacze pozwalali sobie na takie wynalazki.Obecnie nawet pies i kot ma telefon.To samo jest z autami.Co do nowych aut i innych produktów to wiadomo ,każdy chce nowe ,dobre,ładne i tanio .Producent stara się spełnić zapotrzebowania rynku co nie zawsze idzie w parze z jakością.Kiedyś się naprawiało a teraz to się wyrzuca i kupuje nowe.Brak tworzenia z pasją.Takie czasy. :drunk:

PostNapisane: 11 sie 2015, o 20:57 

Sam prawie sie zdecydowałem przesiąść sie do Mietka w211 ale .... Naczytałem sie problem z elektronika wiec zostaje to co jest...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]