Teraz jest 24 wrz 2018, o 12:51

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 maja 2015, o 11:36 

witamy,przedstaw się może w dziale powitania,w jakim Stowarzyszeniu działasz,zaglądaj częściej,bo pewnie próśb o pomoc i pytań będzie więcej

PostNapisane: 3 maja 2015, o 21:22 

Moja sprawa już zakonczona, nie zlozylem apelacji po prostu odpuscilem, miałem na to 7 dni teraz już nic nie da się chyba zrobić jedynie próbuje wydębić nagranie, czekam na odpowiedz pisma już drugiego złożonego w tej sprawie.

PostNapisane: 3 maja 2015, o 23:30 

No szkoda. Szkoda braku pisemnego uzasadnienia wyroku, tam byłoby wszystko wyłożone, na czym oparł się sąd, czemu dał wiarę i dlaczego a czemu nie.

Zawsze składajmy wniosek o pisemne uzasadnienie, gdyż to nam już się należy jak psu buda i nie podnosi kosztów ani o 1 grosz.
Wyrok sądu zapadły w pierwszej instancji będzie uzasadniony i doręczony stronie tylko wówczas, gdy strona złoży o to wniosek w terminie 7 dni od ogłoszenia wyroku

Przykład:

Imie Nazwisko ________________________ Miasto, dnia x yyyyyyy 20zz r.
adres

Do Sądu Rejonowego dla
..........
w ...............

Wydział .......... Karny

dotyczy: sygn. akt ........................

Wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku

Wnoszę o sporządzenie i doręczenie mi uzasadnienia wyroku Sądu Rejonowego dla ............................. w .............Wydział ..... Karny sygn. akt ........... z dnia .... ............ .... 20.... r.

...............................................
(podpis)

PostNapisane: 3 maja 2015, o 23:42 

uzasadnienia pisemnego nie mam, nie zlozyłem wniosku o to ale było uzasadnienie słowne na ostaniej sprawie, jak dla mnie żenujące:
wyjaśniając wyrok sedzia powiedzla ze już wcześniej byłem karany za przekroczenie prędkości (a kto nie był ehh) i że z realacji policjantki która na oko stwiedziła ze jechałem za szybko dlatego za mną pojechali wiec sedzia stwierdził moją winę , dodatkowo zbiżanie się radiowozu do mnie co było widoczne na nagraniu było spowodowane tym że prawdopodobnie zauwazylem radiowóz i hamowałem - ehh parodia bo zaprzeczyla jednocześnie zasadzie prawidłowego pomiaru

PostNapisane: 16 paź 2015, o 17:13 

juz niebawem bedzie filmik - po wielkich bojach i odwołaniu sąd łaskawie zgodził sie na wydanie mi filmu, musze sie udać tam tylko jeszcze osobiscie i zamiescic opłatę 6 pln za znaczki - łaskawe te nasze sądy nie ma co

PostNapisane: 17 paź 2015, o 10:13 

no w końcu będzie można obliczyć prędkość :D

Jak zauważył Prokurator Generalny w wniosku o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją i kilkoma umowami międzynarodowymi ustawy pozwalającej na odbieranie prawa jazdy w/g widzimisię policjanta, bez prawa do sądu:

[...] NALEŻY PAMIĘTAĆ, ZE URZĄDZENIE MIERZY PRĘDKOŚĆ POJAZDU, W KTÓRYM JEST ZAMONTOWANE, a nie NIE POJAZDU NAMIERZANEGO. […] powinien przez określony czas jechać z zachowaniem stałej odległości od ściganego auta. […] pomiar prędkości pojazdu prowadzanego przez Krzysztofa H. został zawyżony przez służbę o 42 km/h. […]

PostNapisane: 17 paź 2015, o 20:10 

liczę na obiektywną ocenę filmu i obliczenia hehe - kilka dni i powinien być

PostNapisane: 7 gru 2015, o 22:06 

Poniżej mój film, na filmie nie widać ale Policja rozpedza sie od 0 do 112 km/h (potem hamuje co widac na filmie i mierzy prędkosci) a konczy na 54 km/h czego na filmie tez nie widać bo jak siadli mi na tyle i zrównali predkosc to mieli 54 km/h - niestety to wycinek jaki policja wycieła i dała do sądu wiec udostepniam to co mam jeszcze jakoś
ć tez słabiutka no ale taki mi dali.

PostNapisane: 8 gru 2015, o 11:03 

Dziki napisał(a):
"A teraz powtórz bydlaku!!....powtórz!!! -żyje w wolnym kraju....POWTÓRZ!!!!!

Parę lat temu w jednym z okolicznych miast kolega(naprawdę spokojny gość) lekko zawiany wracał późną porą do domu z grila.Pech chciał ,że po drugiej stronie ulicy zawijali małolatów z trawą do suki-zawinęli i jego.
Trochę go poturbowali ,że rano mama przyjechała po niego niemalże pod komisariat bo sam nie dał rady iść.
Zacisnął zęby i czekał kolejnych kilka lat-wyrównał rachunki z policjantem gdy ten nie był na służbie a rozpoznał go w jednej z dyskotek;)-mundur trzeba kiedyś zdjąć;)

Wiekszej bzdurynw życiu nie słyszałem, facet miałby sprawę za naruszenie nietykalności cielesne, pobicie w związku że służba, każdy sąd potraktowały ten incydent jakby pobił f-sza na służbie czy to w trakcie wyk obowiązków służbowych. Nie pamiętam czy do 10 czy 12 lat pozbawienia wolności.

Kurcze szkoda że tej apelacji nie udało się złożyć. Jeśli chodzi o policjantkę, no to następny dowód jak baby się do tego nadają. Pewnie była cywilnym pracownikiem za 1700 zrobiła komu trzeba, albo dała komu czeba i znaleźli jej mundurowy etacik w drogowce za 2700.

PostNapisane: 8 gru 2015, o 13:02 

O k@rwa...
O k@rwa...

Brakło mi słów.

Takiej parodii nigdy w życiu nie widziałem...

Po zakryciu danych miasta i ulicy wklejam na stronę polskiego czołowego eksperta od pomiarów videorejestratorem. On się tam zajmuje zwiększeniem auta o 7% a tu mamy ~ 300 proc.

http://certare.pl/wp/misie-staja-sie-co ... bezczelni/

Ogólnie to szkoda, iż sprawa nie wyszła wcześniej, na pewno przyjechał by prof. prawa z stow. Prawo na Drodze (jest z Opola i śledzi takie sprawy, tu jego tekst:
http://prawonadrodze.org.pl/policja-zar ... czenstwem/ ), być może Emil Rau by się zjawił...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]