Teraz jest 24 wrz 2018, o 18:27

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 gru 2014, o 13:50 

myślę o złożeniu apelacji, ta sędzina która prowadziła moją sprawę była strasznie nie kumata, musiałem kilkakrotnie powtarzać zasadę działania wideorejestratora a i tak nie mogła załapać, o zasadzie działania w ogóle nie miała tez pojęcia ta policjantka która mnie ukarała mandatem - co za parodia - sędzina nie dała mi też wiary co do zasady działania wideorejestratora natomiast dała wiarę policjantce , a to ze radiowóz zbliżał się do mnie było powodem ze prawdopodobnie hamowałem , a kiedy jej powiedziałem że nie ma swiateł stop to stwierdziła ze prawdopodobnie zdjąłem nogę z gazu, hmmm siwetnie czyli jej zdaniem ja zdjemuje noge z gazu, radiowóz hamuje a i tak się do mnie szybko zbliża co z aparanoja(bo przynała racje ze się zbliża na wideo) czyli przyznała racje ze się zbliża ale nie kumała że w takim przypadku to nie jest moja prędkość - to naprawdę jakaś parodia - ku wiedzy wszystkim zasada działa wideorejestratora w polskich radiowozach jest taka:

"Zainstalowane w nieoznakowanych radiowozach policyjnych wideorejestratory, w odróżnieniu od popularnych „suszarek” i mierników laserowych, nie wysyłają żadnych fal
Otóż wideorejestrtory nie mierzą prędkości pojazdu kontrolowanego, a swoją własną
Urządzenie mierzy na wcześniej ustalonym odcinku drogi (od 50 do 200 m - w Polsce jest to przyjęte minimum 100m)) dwie wielkości: czas przejazdu pojazdu kontrolującego i długość odcinka przejechanej drogi. Na tej podstawie obliczana jest średnia prędkość, ale nie namierzonego pojazdu, a radiowozu
Ponieważ w Polsce nie stosuje się systemu mierzącego odległość pomiędzy pojazdem kontrolującym, wynik pomiaru może zostać zakwestionowany po analizie zarejestrowanej sekwencji video jeśli np. w sposób widoczny pojazd kontrolujący dogania pojazd kontrolowany, jako niezgodny z zasadami metrologii"

[/b] - oczywiście tego sędzina nie wzięła pod uwagę i nie dała temu wiary - może jak by to powiedział biegły sądowy to może by coś z tego było ale że to ja przedstawiłem to już nie - co za patałachy - sadze że w przyszłym tygodniu złoże o apelację od wyroku i z tego co mi wiadomo będzie to już rozpatrywał całkiem inny sędzia możliwe że bardziej kumaty mam taką nadzieje
p.s niebawem zamieszczę ten chlerny filmik jak tylko go dostanę od tych patałachów

PostNapisane: 20 gru 2014, o 14:27 

składaj apelacje,i jak wygrasz,sprawa przeciwko policjantom,co cię ukarali,nie odpuszczaj..

PostNapisane: 20 gru 2014, o 14:46 

W sumie dziwna sprawa ... ale masz filmik , masz stenogram z całej rozprawy wyślij oficjalne zapytanie do producenta czy tak powinien wyglądać pomiar prędkości , kopię wyślij do rzecznika policji (taki łysy często w TV się pojawia ;) )
Ogólnie tak jak Dirty napisał , ewidentnie pomiar został źle przeprowadzony więc aż się prosi o apelację :twisted:

PostNapisane: 3 lut 2015, o 21:24 

Nie wrzuce żadnego filmiku - dostałem dzisiaj odpowiedz mniej więcej po półtora miesiąca od złożenia wniosku o udostępnienie nagrania i o to co piszą -
"Sąd Rejonowy w Sosnowcu Wydział IX Karny w odpowiedzi na Pana wniosek informuje iż płyta z zapisem nagrania stanowi dowód rzeczowy w sprawie i brak jest możliwośći udostępnienia jego kopi - Na zarządzenie Sędziego "
o co kaman??? z tego co mi wiadomo i co się dowiedziałem nie maja takiego prawa by mi odmowic kopi a wniosek mój brzmiał tak :

"Ja obwiniony o wykroczenie w sprawie Sygn. Akt IX W 566/14 proszę o udostępnienie w formie kopii nagrania video z video z rejestratora radiowozu policyjnego dołączonego do akt w drodze wniosku o udostępnienie informacji publicznej"
- w tym temacie zaczerpnąłem opinii prawnej przed złożeniem tego wniosku i z tego co mi mówił prawnik to że muszą mi udostępnić ten film

a tu zonk cos czuje ze ta sędzina to cwany lis i dmucha na zimne - wyprowadzam się z tego kraju!!!

Ostatnio edytowano 12 mar 2015, o 19:04 przez katar14, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 22 lut 2015, o 13:15 

I co kolego wywalczyłeś coś wiecej z tą bandą nieudaczników :?: :?:

PostNapisane: 22 lut 2015, o 14:01 

katar14 napisał(a):
Nie wrzuce żadnego filmiku - dostałem dzisiaj odpowiedz mniej więcej po półtora miesiąca od złożenia wniosku o udostępnienie nagrania i o to co piszą -
"Sąd Rejonowy w Sosnowcu Wydział IX Karny w odpowiedzi na Pana wniosek informuje iż płyta z zapisem nagrania stanowi dowód rzeczowy w sprawie i brak jest możliwośći udostępnienia jego kopi - Na zarządzenie Sędziego "
o co kaman??? z tego co mi wiadomo i co się dowiedziałem nie maja takiego prawa by mi odmowic kopi a wniosek mój brzmiał tak :

"Ja obwiniony o wykroczenie w sprawie Sygn. Akt IX W 566/14 proszę o udostępnienie w formie kopii nagrania video z video z rejestratora radiowozu policyjnego dołączonego do akt w drodze wniosku o udostępnienie informacji publicznej"
- w tym temacie zaczerpnąłem opinii prawnej przed złożeniem tego wniosku i z tego co mi mówił prawnik to że muszą mi udostępnić ten film

a tu zonk cos czuje ze ta sędzina to cwany lis i dmucha na zimne i wyruchała mnie na zimno - wyprowadzam się z tego kraju!!!

złóż wniosek jeszcze raz,i niech papuga wystawi ci te opinie prawną na piśmie,i dołącz ją

PostNapisane: 9 mar 2015, o 17:42 

jeszcze w tym tygodniu złoże drugi wniosek inaczej sformuowany
wcześniejszy brzmiał tak że prosiłem o udostępenie nagrania w celu wykonania kopi , sąd odrzucił argumentująć ze jest to dowód i nie może, tym razem złożę wniosek o sporządzenie kopi przez sąd np. na płcie cd i udostępnienie mi tej kopi (po konsultacji z prawnikiem dostałem takie info że tak sformuowane odwołanie powinno zadziałać)
zobaczymy - a wszystko to za sprawą Hołka , przypomniał mi to zdarzenie i znowu postanowiłęm troszkę powlaczyć chociażby o sam film
p.s gdyby ktoś chciał kiedyś moje wozry pism o odwołaniu o wyroku sądu grodzkiego,, o udostępnieniu akt itp. itd. wyśle na meila

PostNapisane: 9 mar 2015, o 21:24 

Z Hołkiem to trochę kabaret ... błąd pomiaru to jeszcze można przyjąć 20-30 nawet 50kmh ale nie 114kmh ;)

Daj znać jak się sprawa rozwija :drunk:

PostNapisane: 17 mar 2015, o 19:05 

Drugi wniosek o udostępniene nagrania złożony - teraz czekam na odp ale skoro na pierwszy czekałem 1,5 miesiąca to i na ten pewnie też poczekam.

PostNapisane: 3 maja 2015, o 11:26 

To jest do załatwienia w 1-4 dni, od poniedziałku do czwartku i w przyszły poniedziałek będą na Ciebie czekać. Jak coś to pisz priv message. BTW Chetnie pojawię się jako publiczność na Twojej sprawie w charakterze obserwatora z ramienia Stowarzyszenia.
Najlepiej zobacz w jaki dzień Czytelnia Akt pracuje po 16stej do 18tej i wtedy przyjdź.

Sosnowiec, 2 maja 2015
............................................................
(imię, nazwisko, adres osoby składającej wniosek)

Sąd Rejonowy
dla ..... Sosnowca
(Wydział):……………………………………..

dotyczy: syg. akt ...........

WNIOSEK O WGLĄD DO FILMU............opis o ktory chodzi ................ZNAJDUJĄCEGO SIE W AKTACH SPRAWY

Dnia 10 maja 2015 o godzinie .... stawię się w siedzibie Czytelnii Akt Sądu Rejonowego w ............

Na podstawie art. 38. § 1 kpw w związku z art. 156 kpk
1. Wnioskuje o przygotowanie w Czytelnii Akt lub innych miejscu w Sądzie miejsca i sprzętu wymaganego do odtworzenia ww. filmu.
2. Wydanie zgody na możliwość nagrania na własnym sprzęcie audio-video ekranu na którym będzie w trakcie przeglądania wyświetlany ww. film.

(imię i nazwisko wnioskodawcy)
tel. ....................

jutro skladasz, za 2 dni dzwonisz czy beda na pewno gotowi za 5 dni na Twoje przyjscie, jak nie, to na kolejny dzien znow to samo, az Cie zapewnia, ze wszystko bedzie czekac na poniedzialek i masz zgode na nagrywanie, jak coś ściemniają albo nie wiedzą o co chodzi to:

Sosnowiec, dnia …....…………….. 6 maja 2015
(imię, nazwisko, adres osoby składającej wniosek)

Sąd Rejonowy
dla ..... Sosnowca
(Wydział):……………………………………..

dotyczy: syg. akt ...........

Prezes Sądu Rejonowego w Sosnowcu

SKARGA NA NARUSZNIE art. 156 kpk.

Niniejszym zgłaszam naruszenie mojego podstawowego prawa do przeglądania akt sprawy,
uniemożlwiające mi prowadzenie skutecznej obrony.

Dnia 2 maja 2015 złożyłem wniosek o wgląd do filmu znajdujacego sie w aktach sprawy o syg. akt.................. poprzez:
1. przygotowanie w Czytelnii Akt lub innych miejscu w Sądzie miejsca i sprzętu wymaganego do odtworzenia ww. filmu.
2. Wydania zgody na możliwość nagrania na własnym sprzęcie audio-video ekranu na którym będzie wtrakcie przeglądania odtwarzany ww. film.

Dnia 3 maja i 4 maja wykonałem rozmowy telefocznie na numer... z.... sekreteriatem wydziału/czytelnią/...... rozmowy telefoniczne, gdzie uzyskałem informację, iż .............................. ble ble ble problemu/pierdu pierdu..........

Sytuacja ta jest nie do zaakceptowania.
Jak podnosi się w literaturze: Prokuratura i Prawo 11, 2006, doktor habilitowany nauk prawnych Paweł Wiliński

"Dostęp oskarżonego (podejrzanego) do akt sprawy jest niezwykle istotnym gwarantem rzetelności postępowania. Rzetelny proces karny wymaga, aby oskarżyciel ujawnił oskarżonemu (podejrzanemu) wszystkie istotne dowody przemawiające za i przeciw oskarżeniu. Skuteczna obrona jest bowiem niemożliwa albo co najmniej niezwykle utrudniona, jeśli oskarżony pozbawiony zostanie możliwości dostępu do zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego. Brak wiedzy o informacjach, które posiada organ procesowy, oznacza brak możliwości skutecznej reakcji na wynikające z nich konsekwencje. Stąd uznać należy, iż prawo dostępu do materiału dowodowego jest jednym z istotnych elementów prawa do obrony. Prawo to należy wywodzić bezpośrednio z art. 45 ust. 1 Konstytucji oraz art. 6 k.p.k., a także art. 6 ust. 1 i art. 5 ust. 4 EKPCz oraz art. 14 ust. 1 MPPOiP."
[...]
Prawo dostępu do materiału dowodowego uznać można za uprawnienie do korzystania z tej samej wiedzy procesowej i tych samych materiałów procesowych (dowodów), jakie posiada organ prowadzący postępowanie (z wyjątkiem objętych tajemnicą)
[...]
Sporządzanie odpisów obejmuje zarówno odręczne ich dokonywanie, jak też zapis na nośnikach elektronicznych.

(imię i nazwisko wnioskodawcy)
tel. ....................

zobaczysz co się stanie, sami 7 maja zaczną do Ciebie dzwonić i wszystko będzie gotowe na Twoje przyjście.

możesz to wnieść mailem na adres sekretariat @ i czytelnia @, najlepiej na obydwa, o jaki tam dokladnie Sąd chodzi ... ?

Ostatnio edytowano 3 maja 2015, o 13:16 przez juyer, łącznie edytowano 6 razy

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]