Teraz jest 21 lis 2018, o 14:44

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 gru 2014, o 13:19 

Powodzenia katar14! Bedzie ciezko , ale szansa jest...

PostNapisane: 6 gru 2014, o 17:36 

podaje na jakiej zasadzie to było - mój dołączony w sądzie 6 sekundowy filmik na zoomie wycięty z całego nagrania tak jak w tym filmie - 2:31 sekund nagrania - tam widać jak robią zbliżenie i zmienia się wartość pod napisem AUTO2 (srodek ekranu na górze) z X 008 na X023) włąsnie na takim mniej więcej zbiżeniu byłem ja wiec nie było punktu odniesienia jakim jest droga i jaka odległośc dzieli mnie i że się do mnie zbilżają bo filmik był krótki i tylko z pomiarem - zobaczcie, jadą za motocyklem i nagle zbliżenie w 2:30 sekundy i taki włąsnie wycinek już ma zbliżeniu dołączyła policja w mojej sprawie

https://www.youtube.com/watch?v=0m4kguc8B4A

i dodatowo sciagniete z wikipedi:

"Zainstalowane w nieoznakowanych radiowozach policyjnych wideorejestratory, w odróżnieniu od popularnych „suszarek” i mierników laserowych, nie wysyłają żadnych fal
Otóż wi¬de¬ore¬je¬str¬to¬ry nie mie¬rzą prędkości po¬jaz¬du kon¬tro¬lo¬wa¬ne¬go, a swoją wła¬sną
Urządzenie mierzy na wcześniej ustalonym odcinku drogi (od 50 do 200 m) dwie wielkości: czas przejazdu pojazdu kontrolującego i długość odcinka przejechanej drogi. Na tej podstawie obliczana jest średnia prędkość, ale nie namierzonego pojazdu, a radiowozu
Ponieważ w Polsce nie stosuje się systemu mierzącego odległość pomiędzy pojazdem kontrolującym, wynik pomiaru może zostać zakwestionowany po analizie zarejestrowanej sekwencji video jeśli np. w sposób widoczny pojazd kontrolujący dogania pojazd kontrolowany, jako niezgodny z zasadami metrologii

p.s dobra już nie marudzę zobaczę jaki będzie wyrok i może będę dziłał cos dalej zobaczę

PostNapisane: 6 gru 2014, o 18:07 

dzowniłem do znajomego prokuratora kolegi z jednej podstawówki, nie siedzie w sprawach wykroczeń lecz w sprawch karnych wiec nie wie do końca jak to jest ale mniej więcej mogło by to być tak - mogę pobrać kopie tego filmu w sądzie co zrobie (wtedy wrzuce go tu aby wam pokazac) potem mogę próbować rzadac kopi całości nagrania z komendy jeżeli takim dysponują a powinni skoro policjantka w sadzie zeznała ze dysponują całością nagrania wiec jeżeli to będzie zapisane powinni mi dac a jeżeli nie to powinni przesłać do sądu skąd znowu będę mógł pobrać kopię, przenalizować jeszcze raz i wznowić przewód - postaram się działać po weekendzie

PostNapisane: 7 gru 2014, o 05:35 

To nie od komendy żądasz.To sąd udostępnia Tobie akta sprawy wraz z materiałem dowodowym.Więc wszystko co w aktach ma świadczyć przeciw Tobie winno Ci być udostępnione.Najlepiej gdybyś miał materiał porównawczy do innych ofiar tego videorejstratora i ich nagrania.Poszukaj w sieci.Nagranie musi zawsze być takich samych proporcji.Jedynie czas może je różnić.Sprawdz dokumentacje techniczną i legalizację(ta druga winna być w aktach).Masz prawo kserować.Biegły ocenia wiarygodność min.po słupkach drogowych,a u Ciebie raczej ich nie będzie widać.Minimalny odcinek pomiarowy to 50 lub 100m(luki w pamięci).A miałem taką akcję kiedyś w Dobromilu k.Głogowa.I miałem ten minimalny odcinek pomiarowy co przy 170 km/h było sekudami.Kpina,bo co można po tym stwierdzić?Na pewno nie równą predkość tj.moją i policji.Ciężko wygrać-prawnikowi byłoby łatwiej-nie wielu jest jednak specjalistów w tym zakresie.Empatia jest mi obca jednak nie w takich przypadkach.Dlatego też mogę nakreślić Ci co zrobić,by nie dostać punktów a jeśli jesteś mocno rozgoryczony to też metodę na nie zapłacenie ani zeta mandatu.Legalnie,przy użyciu kruczków prawnych.W bonusie dorzucę metodę na fotoradary.Nie jestem fantastą to wszystko sprawdzone i stosowane.Satysfakcja-jak powiesz psu,że daremny jego trud,bo ani punktów nie będzie ani nie zapłacisz.Na pierwszej sprawie i potem po umorzeniu.Bezcenne uczucie.Ja mówię to zaraz przy zatrzymaniu-a oni głupie uśmiechy.Pózniej już tylko ja głupkowato się uśmiecham.Jak coś to pisz na priv.bo może jakiś nadgorliwiec uznac mój wpis jako podżeganie i metodę na obejście wykroczenia.Nie robię tego dla profitów.

PostNapisane: 7 gru 2014, o 15:34 

nagrania pełnego w sądzie nie ma jedynie wycinek przybliżony dostarczony przez policje dlatego będę musiał udac się na komisariat by mi udostępnili pełny film lecz nie wiem czy mam takie prawo, prócze tego na pewno w tym tygodniu pojade do sadu i wezme kopie tego wycinka i tu wrzuce
p.s tak jestem rozgoryczony jak jasna cholera - cholerna mafia, ciekawy jestem tylko kto zrzucał film z tego wideorejestratora na pendriva czyżby kierowca radiowozu, bo na pnedrivie zostało to dostarczone do sądu, bo jak nie przyjąłem mandatu to wyraźnie sobie zastrzegłem w radiowozie że chce by nagranie trafiło do sądu, i teraz się zastanwiam w czyich kompetencjach jest obróbka nagrania, czy policjanta jadącego tym radiowozem czy innej niezależnej osoby po zdaniu radiowozu ze służby.

PostNapisane: 8 gru 2014, o 12:42 

zaczerpnąłem opinie prawnej - koszt 110 pln brutto - w ciągu 3 dni mam dostać poradę - zobaczymy

PostNapisane: 11 gru 2014, o 21:56 

Możesz skopiować film ale tylko ten z akt sądowych.
Policja udostępni film tylko na polecenie prokuratora-Tobie nic nie pokażą.

A gdybyś mając pełne dane o wideorejestratorze i mając ten filmik sądowy założył kolejną sprawę tym razem z Twojego powództwa przeciw policji o manipulację filmu?
Biegły sprawdziłby film-wydał opinię.Wyrok w tej sprawie dołączyć do akt tej drugiej lub gdyby ta pierwsza się zakończyła to po skończeniu tej drugiej wznowić pierwszą ze względu na nowe fakty/wyrok w sprawie filmu.

PostNapisane: 12 gru 2014, o 14:40 

sprawa została wznowiona o dziwo z inicjatywy sędziego, dzonili do mnie w poniedziałek, termin mam na czwartek, ma zostać wezwana jeszcze raz policjantka z radiowozu i będzie przesluchiwana przez sędziego tzn sedzia będzie zadawał jej pytania, poproszę wtedy tez sędziego o wystąpienie do policji o pełny film - zobaczymy jak to będzie (widocznie cos w głowie temu sędziemu zaświtało)

PostNapisane: 18 gru 2014, o 15:49 

niesety przegrałem sprawę - policjantka absolutnie nie wiedziała jak działa videorejestrator nawet do tego stopnia ze twierdzila ze magiczna liczba 100m na nagraniu to odległości do mojego auta (a jest to zadana wartość w programie na odcinku o długości 100m na którym ma być dokonany pomiar) potem ze druga wartość prędkosci , bo tam sa dwie wartości jedna mniejsza a druga wieksza to ze ta jadna to moja ( a jest to wartość srednia czyli uśredniona przez radiowóz z przebytej drogi) oraz nie wiedziała ze videorejestrator nie wysła fal, nie mierzy odległości i że mierzy ale prędkość swoją własną czyli radiowozu -po prostu sedzina poprosila na początku dzisiejszej sprawy by ta pani która jechała wtedy w radiowozie wytłumaczyla te cyfry na filmie a ja słuchałem jak skończyła sedzia poprosiła mnie czy mam pytanie no i się zaczęło z racji ze wiedziałem jak działa a nawet miałem wydrukawaną zasadę działania "zniszczyłem policjantkę" ale nie o to chodzi bo sedzia nie dał mi wiary i twierdził ze to nie jest wiarygodne , potem mnie uwalił w sumie 330 pln do zapłacenia - zlozyłem pismo o udostepenie nagrania wiec już niebawem je tu wrzuce - pani policjantka tak się zbulwersowala ze sedzia musiał ja uspokajać z racji ze zaczeła zadawać mi pytanie miedzy innymi czy twierdze ze wszystkie pomiary w Polsce są błędne wtedy tez wytłumaczyłem tej pani ze najpierw powinna mnie dogonić, zblizyc się , utrzymać predkosc na odcinku minimum 100m (magiczna liczba którą pani ne wiedziala co oznacza) i dopiero wtedy dokonać pomiaru - ehhhh będzie wiedeo sami zobaczycie, co za parodia - wyjaśniając wyrok sedzia powiedzla ze już wcześniej byłem karany za przekroczenie prędkości (a kto nie był ehh) i że z realacji policjantki która na oko stwiedziła ze jechałem za szybko dlatego za mną pojechali wiec sedzia stwierdził moją winę ,

Ostatnio edytowano 9 mar 2015, o 18:35 przez katar14, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 18 gru 2014, o 16:47 

katar14 napisał(a):
wyjaśniając wyrok sedzia powiedzla ze już wcześniej byłem karany za przekroczenie prędkości (a kot nie był ehh) i że z realacji policjantki która na oko stwiedziła ze jechałem za szybko dlatego za mną pojechali wiec sedzia stwierdził moją winę , -

Hehe :D trochę śmieszne ale prawdziwe...tez raz zapłaciłem za prędkość mierzona "na oko".
Czekamy na video

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]