Teraz jest 21 lip 2018, o 09:00

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 gru 2015, o 17:18 

Słuchaj, pewnie do 7 dni o pisemne uzasadnienie tez nie wniosłeś.

Ja radzę tak, obecnie jedynie Rzecznik Praw Obywatelskich może w Twoim imieniu wnieś do Sądu Najwyższego o kasację wyroku. Ciebie to już nic nie kosztuje poza 3,5 zł za 1 list polecony do RPO i 99 groszy za płytkę CD w markecie.

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich
Aleja Solidarności 77
00-090 Warszawa

Nagraj plik na płytę CD, najlepiej plik i drugi kopia, płytę w twardą okładkę.
Opisz całą sytuację, jak zostałeś oszukany, JAK ODMAWIANO CI KOPII NAGRANIA i do kiedy (co uniemożliwiło Ci realną i skuteczną obronę), powołaj się na teksty prasowe o działaniu videorejestratora. Zacytuj zdania redaktorów i powołaj się na program TV TVN Turbo

Tj 14 maja 2015 telewizja TVN Turbo wyemitowała program
"K2 - kierowców dwóch" pt.:
„Na liczniku 100, a wideorejestrator mówi: 128!”

http://www.dailymotion.com/video/x38iz7l

Do wykorzystania zdanie:
„Wideorejestrator mierzy prędkość radiowozu, a nie namierzonego auta. Tylko od policjanta zależy, czy pomiar będzie prawidłowy ”
(źródło: Tygodnik MOTOR nr 22-23/2015, wydanie 25-05-2015, strona 54)

Cytuj z tego tekstu również:
http://certare.pl/wp/misie-staja-sie-co ... bezczelni/

Powołaj się na stanowisko Prokuratora Generalnego w sprawie K 24/15 przed Trybunałem Konstyutcyjnym tj. pismo PG VIII TK 110/15

http://pg.gov.pl/rok-2015-sk/stanowisko ... mb8J4KtbR0

strona 23:
"Z kolei, oceniając prawidłowość pomiaru prędkości, dokonanego przy użyciu wideorejestratora zamontowanego w pojeździe użytkowanym przez służbę zajmującą się ochroną bezpieczeństwa ruchu drogowego, należy pamiętać, że urządzenie to mierzy prędkość pojazdu, w którym jest zamontowane, a nie pojazdu namierzanego. Pomiar prędkości, w takim przypadku, powinien polegać na tym, że że kierowca pojazdu, w którym zamontowany jest wideorejestrator, powinien przez określony czas jechać z zachowaniem stałej odległości od ściganego auta. Jeśli w czasie pomiaru pojazdy się zbliżą, bo radiowóz zacznie doganiać jadący przed nim samochód, wskazana na nagraniu prędkość będzie wyższa od tej, z jaką rzeczywiście poruszało się auto kierowcy obwinionego o wykroczenie."

A w tytule pisma:

"Wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich o wniesienie kasacji nadzwyczajnej"

PostNapisane: 8 gru 2015, o 19:42 

no niestety o uzasadnienie wyroku pisemne też nie wniosłem i teraz żałuję.
Zastanawiam się nad wysłaniem tego do rzecznika praw tak jak mi opisałeś ale hmm szczerze to już mi się chyba nie chce
p.s tam chyba nie miałem zooma, to 300 to chyba nie jest zomm, no niestety film w sądzie miał lepszą jakość ze było widac wyraźnie numery rejestracyjne a ten co mi dali na płycie to porażka, nie wiem po jakiego czorta ta babka która mi go zgrywał kompresowała go, przeciez oni go mieli na pendrive w sądzie i odtwarzane to było na leciwym laptopie, wystarczyło skopiować z pendrive jeden do jeden, naprawdę zachodzę w głowę jakim sposobem skopiowali mi go w tak słabej jakości.

PostNapisane: 8 gru 2015, o 22:44 

Musisz sie zmobilizować jeszcze na ten 1 list polecony.

Inaczej zło pozostanie schowane i będzie się szerzyć dalej.

Niech RPO wie, gdyby codziennie dostawał takie 3 listy już by video oszukiwaczy nie było.

To się nie trzyma ani prawa ani inżynierii.

PostNapisane: 16 gru 2015, o 20:23 

Ten pomiar to jest jakaś masakra.
Przeanalizowałem filmik i auto na początku pomiaru jest mniejsze o około 50% w stosunku do zakończenia pomiaru. Masakra.

Szkoda, że się nie udało ja bym na pewno pisał apelację.
Ale chętnie opiszę twój przypadek (prowadzę serwis bezprawie-mandatowe.eu), bo widzę, że nie tylko był pomiar nieprawidłowy, ale po przeczytaniu wątku był problem z wydaniem materiału wideo aby ujrzał światło dzienne. Prędkość też się różniła na początku i na końcu pomiaru.

PostNapisane: 18 gru 2015, o 21:15 

Tak był problem z wydaniem materiału.
Na pierwsze pismo o wydanie materiału dostałem odmowę od sędziny, na drugie czyli odwołanie od decyzji sędziego już nie mieli raczej wyboru (strona A4 z podstawami prawnymi dlaczego muszą mi udostępnić) i dali mi to nagranie ale po 6 miesiącach dopiero.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]