Teraz jest 17 lip 2018, o 01:11

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 gru 2014, o 16:47 

Witam szybko opisze absurdalny przyadek (dzisiaj miałem ostanią, drugąsprawe w sądzie) otóż jechałem ulicą braci Mieroszewskich w sosnowcu i mijałem policyjny radiowóz oznakowany kia który czekał na przeciwnym pasie ruchu (jezdnia dwukierunkowa oddzielona pasem zieleni) aby zawrócić w moim kierunku (radiowóz patrolował tą ulicę bo mieli taki przykaz odgórny jak się okazało w sądzie) wiec z racji ze jechałem E38 czarna z czarnymi szybami na feldze szeroki rant poklerka ruszyli za mną ale nie od razu bo musieli przepuscic inne samochody czyli nie mogli się wbic, widząc ich wyrównałem dokładnie do 50 km/h i czekałem az się wbiją w ruch bo czulem ze za mną pojada i tak się stało, nie miałem zapiętych pasów wiec sadzilem ze zauwzyli, dogonili mnie i mowia ze przekroczyłem predkosci i jechałem 84 km.h - nie przyjąłem mandatu bo jechałem 50 a oni zmierzyli predkosc w momencie kiedy dochodzili czyli doganiali a tak nie można, na wideo wszystko było widać ewidentnie - ruszyli, rozpędzili się do 112 km i wytracając predkosc dogonili mnie, jak za mną usiedli mili 54 km ale zmierzyli mi w czasie pościgu ze niby jechałem 84, nie przyjalem mandatu, sad grodzki dowalił mi kolejne 80 pln i potrzymał mandat 200 czyli w sumie już zrobilo się 280 pln , odwołałem się i poprosiłem o sprawę w trybie jawny czyli pod moją obecność, pierwsza sprawa to było zeznanie moje i policjanta, druga czyli dzisiaj odtworzenie nargania video - i prawie zemdlałem - nagranie w radiowiozie całkiem inne tzn zostałem wykadrowany z nagrania, powiększony tak ze mój samochód zajmował cały ekran i nie byłó widać odległości ani pobocza ani lewego pasa tylko ja, film trwał 5 sekund na którym dokonali pomiaru 84 km z moim autem wykadrowany na całym ekranie - absolutnie nie było jak ruszyli jak rozpędzili się do 112 i potem jak zbliżali się do mnie i doejachali na 54 km/h tylko raptem 5 sekun, obraz powiększony (wykadrowany w złej jakości no bo jak by było inaczej skoro wycięty z nagrania mój pojazd wiec stracił na jakości do tego stopnia ze było widać kwadraciki, wszystko odbyło się dokładnie tak jak kadrują zdjecia z foto radarów czyli widać tyko twój pojazd powiększony na cały ekran - powiedziałem to sędziemu ale tyko wzruszył ramionami, gliniarz się lekko uśmiechnął - i tak mnie załatwili , dodam ze jechałem z kolegą który był za świadka w sądzie, ogłoszenie wyroku za kilka dni ale już nie jade - po prostu byłem w szoku, praktycznie nakrzyczałem tam w sadzie ze nagranie jest spreparowane tak by było wygodne dla policji, POLEGŁEM!!!!!!!! do dupy z taką policją!!!!! mam dość tego kraju i ludzi, nie miałem adwokata, broniłem się sam i poległem , załatwili mnie obrobionym 5 sekundowym filmem z wyciętym z otoczenia moim autem na całym ekranie wiec absolutnie nic ale to nic nie był widać jaki dystans dzielił mnie od radiowozu - to jakaś paranoja - ludzie jechałme 50 km na godz bo czulem ze pojada za mną i tak się stało, zostałem załatwiony - ku przestrodze dla wszystkich - jeżeli ktoś będzie miał taki przypadek niech rząda w sądzie o film nie wykadrowany i cały a nie wycienk 5 sekundowy i wykadrowany - moje serce pęka!!!!!!

Ostatnio edytowano 9 mar 2015, o 18:46 przez katar14, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 5 gru 2014, o 18:05 

Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie.
Pisz do Stonogi, albo Emila. Może któryś się zainteresuje.

PostNapisane: 5 gru 2014, o 20:35 

Siema katar mnie ostatnio zatrzymali i chcieli mi wmowic ze mialem nie zapiete pasy a ze jechalem sam to bylem na przegranej sytuacji tak mi powiedzial drugi policjant. Dopiero po 30min sprzeczania sie odpuscil ale za to zabrali mi dowod rej. bo stwierdzil ze mam luzy na przekladni kierowniczej a ja do niego ze sobie chyba zartuje w lipcu wymienialem cale zawieszenie i wszystkie galki ale i tak zabrali dowod. W ten sam dzien dowod odebralem. Ciezko z nimi wygrac.

PostNapisane: 5 gru 2014, o 21:02 

W mojej sytuacji było tak że jechali za mną włączyli syreny zatrzymałem się i spytali czy wiem co jest przyczyną zatrzymania odpowiedziałem że nie wiem.Stwierdzili że nie włączyłem kierunku przy wyprzedzaniu powiedziałem że miałem włączony ale oni stwierdzili ze nie i nie było dyskusji 100 i 2 punkty. W tym kraju to dobrze ma kur... a złodziej ksiądz i policjant.

PostNapisane: 5 gru 2014, o 21:26 

Komuna upadła ale nawyki zostały :lol: kto ma mundur ten może wszystko :twisted:

PostNapisane: 5 gru 2014, o 22:23 

Powiem jeszcze raz szczerze ze ja absolutnie nie ściemniam, był to mój pierwszy i jedyny w życiu mandat którego nie przyjąłem, zawsze gdy mnie złapali to zawsze płaciłem i nigdy się nie próbowałem kłócic i zawsze to było z zaskoczenia, tym razem to ja pilnowałem radiowóz od samego początku jak go mijałem a tu taki zonk, radiowóz wyjechał za mną dopiero po jakiś 300 metrach jak się oddaliłem od nich tak ze zgupiłem ich z zasięgu wzroku bo zaraz na początku była górka i potem z górki, jak się okazało na sprawie policjantka zeznała że celowo od razu za mną nie wyjechali by nie wzbudzać u mnie podejrzeń (na początku sądziłem ze nie wyjechali bo jechały za mną inne auta i im przeszkadzały ciekawe czy zawsze tak robią że dają fory by potem móc się szybciej rozpędzić) potem się rozpędzili no i mnie dojechali - no niestety jestem w czarnej dupie - nie wiem jakie koszta będą ale na pewno 280 + koszta sądowe za dwie sprawy chyba ze stanie się cud i jednak sedzia mnie uniewinni hmmm ale wątpię bo film przemawiał na korzyść policji

Ostatnio edytowano 9 mar 2015, o 18:45 przez katar14, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 6 gru 2014, o 01:19 

"A teraz powtórz bydlaku!!....powtórz!!! -żyje w wolnym kraju....POWTÓRZ!!!!!

Parę lat temu w jednym z okolicznych miast kolega(naprawdę spokojny gość) lekko zawiany wracał późną porą do domu z grila.Pech chciał ,że po drugiej stronie ulicy zawijali małolatów z trawą do suki-zawinęli i jego.
Trochę go poturbowali ,że rano mama przyjechała po niego niemalże pod komisariat bo sam nie dał rady iść.
Zacisnął zęby i czekał kolejnych kilka lat-wyrównał rachunki z policjantem gdy ten nie był na służbie a rozpoznał go w jednej z dyskotek;)-mundur trzeba kiedyś zdjąć;)

PostNapisane: 6 gru 2014, o 04:23 

Absolutnie nie płać!Odwołaj się od wyroku i zażądaj biegłego.On stwierdzi(to nie psy,choć z jednej pyty ssają),że obraz jest zmanipulowany i obrabiany.To nie jest trzeci świat.Jako oskarżony masz dostęp do akt procesowych.Zażądaj lub sam skopiuj film cel przygotowania obrony.Postaraj się,by ktoś oblatany to obejrzał.Znajdz wytyczne co do rejestratora.Muszą być jakieś punkty odniesienia(tło)Załż sprawę o przekroczemie uprawnień i do lomendy nadrzędmej złóż skargę do wydziału wewnętrznego złóż skargę o.manipulacji.Obraz z rejestratpra jest jednolity i nawet sędzia tego nie przyklepie.Może taki łach w rejonówce ale odwołanie trafi do ludzi,którzy dla takich spraw nie będą się szmacić.To z autopsji.Powodzenia.K

PostNapisane: 6 gru 2014, o 10:34 

a czy mam prawo zarządac od komendy bezpośrednio cały film (kompletny od samego początku z moim udziałem) nie obrobiony i nie wycięty kawałek z całości jak to miało miejsce w sądzie?? czy oni maja jakies archiwum w formie oryginału filmu??czy jak tam pojadę to czy mają obowiązek dać mi kopię całego filmu bo tak chcę ??

Ostatnio edytowano 6 gru 2014, o 10:41 przez katar14, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 6 gru 2014, o 10:37 

ja bym do jakiejś papugi podleciał,niech ci wyjaśni co i jak...w tym wypadku(o ile się da,ale to właśnie papuga będzie wiedziała)bym nie odpuścił..straciłbym,ale bym nie odpuścił,i jeśli wygrałbym ,poszło by oskarżenie o próbe oszustwa,przekroczenia uprawnień...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]