Teraz jest 16 lut 2019, o 23:16

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 sty 2019, o 18:46 

Witam. Pomożecie postawić na nogi? Istą nie dałem rady. A WinKFP nie wiem jak skonfigurować. Zawsze używałem w comfort mode. ObrazekObrazekObrazek

PostNapisane: 30 sty 2019, o 19:53 

Dlaczego padł? Co zrobiłeś. To ważne informacje. Pasowałoby dac odczyt z TOOL32 flash_programmier_status_lesen

Tryb ekspert jest prosty do ogarnięcia, ważne zebyć nie robił tego dając flashowanie bootsectora bo możesz zaprzepaścić szanse na naprawę. W trybie comfort mode nie ruszył?

IST/P powinna dać rade po ICOM nie wiem jak po kablu usb

PostNapisane: 30 sty 2019, o 20:23 

Takie auto do mnie przyjechało. Jak zawsze w takich przypadkach nikt się nie przyznaje co było robione. Flash status masz przecież napisane 12 (00 0C). Czyli przerwanie w trakcie programowania. Ustawilem interface na remote:most_async_ab625_ i dalej bez zmian. W comfort mode nie rusza. W Expert mode wybieram pabd, p-sgbd, adres i program file 9226711A.0pa. Data i NAAB puste. Wynik na zdjęciu w załączniku - nie może odczytać UIF. Chyba będzie potrzebny NFS (z tym to już w ogóle sobie nie radzę).

Nie wiem czy numer oprogramowania który wpisuje pasuje do danego modułu (to chyba z plików kmm_data da się wyczytać?) Obrazek

PostNapisane: 30 sty 2019, o 21:01 

Flash Status 12 był również w innych losowych przypadkach.

Nie pasuje mi to że tool32 pokazuje Ci moduł ULF60 a z ZUSB który masz odczytany wychodzi ULF260. Więc proponuje CI wejść w WINKFP - Comfort Mode - Chose ZUSB - odnajdź ULF 60 wybierz najwyższy numer (najnowszy w sensie) ZUSB zatwierdź, następnie ENTER VIN i wpisz VIN pojazdu - DONE i zoabcz czy poleci. Jak nie to w ten sposób można odczytać pliki jakie potrzebuje do expert mode, po wybraniu ZUSB ci pokaże jakie musisz wybrać.

Na tą chwilę mam 9165008 max przy moim SPDATEN nie wiem czy jest nowszy dla tego modułu

PostNapisane: 31 sty 2019, o 09:14 

Pokazuje ulf bo taki plik prg wybrałem. Nie ważne czy wybiorę ulf60, ulf260 czy tele60 zakladka UIF wygląda tak samo. Ale z tym ulf60 masz rację. Sprawdziłem w pliku ulf60.his i występuje tam numer fizyczny modułu, który wrzuciłem na zdjęciu. Próbowałem więc wgrać najnowszy soft 9165008 przez winkfp w comfort i expert mode. Nie chce puścić programowania (błąd widoczny na zdjęciu, chyba również ze względu na błędne dane UIF). W ISTA-P przy próbie reanimacji sterownika wpisuję HW 6953044, SW 9165008. Później jak obliczę plan programowania oba numery zmieniają się na 9123290. Zarówno 9165008 jak i 9123290 znajdują się w folderze ulf60 w najnowszych SP-Daten. Może dla tego numeru HW poprawny jest soft 9123290? Tak czy inaczej ISTA również nie rusza (wydaje mi się, że z tego samego powodu co winkfp).
Więc chyba potrzebuje coś co nie będzie sprawdzać danych UIF tylko od razu przejdzie do programowania podanego przeze mnie numeru softu. ObrazekObrazek

PostNapisane: 31 sty 2019, o 19:40 

Okej próbowałeś odznaczyć aktualizacje bootsectora w winkfp?
Może być tak że masz ten problem bo przekroczyłeś max ilość aktualizacji. Wtedy tymi narzędziami nic nie zrobisz może ICOM by dał rade.

PostNapisane: 4 lut 2019, o 08:13 

Oj kolego, nie patrzysz uważnie na zdjęcia które wrzucam. Bootsector odznaczony, ICOM ustawiony na MOST

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]