Teraz jest 11 gru 2018, o 16:13

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 wrz 2018, o 00:04 

Posiadam E38 z grudnia 1994r. Mój moduł LM zaczął świrować i po przejrzeniu internetu stwierdziłem, że wymienię go na moduł LCM.

Najtrudniejszą częścią tej przeróbki jest podobno przepinowanie instalacji elektrycznej, ale akurat z tym poradziłem sobie praktycznie od ręki.
Nie mogę sobie natomiast poradzić z zakodowaniem ów modułu przy użyciu NCSa. PaSoft łączy się z LCMem bez problemu, zmieniłem VIN i przebieg, kropki na zegarach brak.

LCM III, SW 4.3, pochodzi z X5 E53 2002r. Przepinowany zgodnie ze schematem dla LCM 2 z newTis (stary typ manetki)

Posiłkowałem się wiedzą z forum, zmieniłem klucz VN tak żeby NCS "widział" ten moduł, bo na starym kluczu nie mogłem w ogóle wybrać LCMa do kodowania.

Niestety nie mogę się połączyć NCSem z modułem, nie wiem co robię źle, a nie chcę "drutować" manetki. Wolałbym zmienić ustawienia w LCMie, żeby manetka działała + oczywiście zakodować sobie parę rzeczy.

Nie znalazłem w internecie rozwiązania mojego problemu, na innych forach są wzmianki o wymianie tych modułów, ale tam największym problemem jest przepinowanie.

NCS podczas próby połączenia z LCMem rzuca błędem:
error at changing ZCS
COAPI-2040: Falsche SG-Identifikation (allgemein)

Może ktoś z forumowiczów podpowie, co robię źle ew jak rozwiązać problem, byłbym wdzięczny.

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]