Teraz jest 20 paź 2018, o 20:27

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: INPA PL
PostNapisane: 27 sie 2018, o 00:28 

Czy mógłbym prosić o spolszczenie do inpy BMW e39 bede bardzo wdzięczny ewentualnie moge zapłacić za ciężką prace jaka jest przetłumaczenie.
Z góry dziękuje

PostNapisane: 28 sie 2018, o 00:41 

Prócz przywitania w odpowiednim dziale to mój pierwszy post. Tak więc WITAM WSZYSTKICH na wstępie raz jeszcze.

Ostatnio miałem trochę więcej wolnego czasu, więc postanowiłem wgrać INPE na nowszego laptopa, który ma dłuższy żywot baterii i pozwala na dłuższą diagnostykę. Długo nie mogłem się do tego zabrać, bo naczytałem się, że wraz z nowszym systemem, proces instalacji jest co raz trudniejszy...a ja mam WIN 10...
Poszło jak po maśle i w sumie nie zauważyłem żadnych różnic co do wcześniejszej instalacji na starszym systemie. Może pomógł mi w tym system 32bit! Nie wnikam... :D

Znam j.angielski więc sprawdzenie silnika i podzespołów w celu szczytu błędów, sprawdzenie które czujniki PDC nie działają czy też skasowanie inspekcji olejowej nie było wielkim wyzwaniem. Jednak świat mechaniki ww języku jest mi trochę obcy. Stwierdziłem więc, że fajnie byłoby mieć Inpe spolszczoną i dzięki temu tez poznać jej większe możliwości(jedynie wiedza teoretyczna z YT).
Oczywiście chciałem iść na łatwiznę :roll: i znaleźć owe cudo w necie, gdzie ponoć jest wszystko.
Okazało się, że jest to niemożliwe :lol: (bynajmniej na moim poziomie wyszukiwania).
Ale wspomniane poszukiwania, dały mi dobrą naukę. W trakcie poszukiwań czytałem też posty na forach, gdzie dowiedziałem się, że nie ma ogólnego spolszczenia np. dla E39. Owe E39 ma wiele sterowników, które odpowiadają za różne silniki lub podzespoły i to właśnie je trzeba przetłumaczyć :shock: .
Zmęczony poszukiwaniami i nie znalezieniem sterownika do mojego silnika stwierdziłem, że przeczytam poradnik jak to zrobić samemu i wziąłem się do roboty.
Skorzystałem z porady Dirty.73 i użyłem HEX Editor. Na początku kilka prób i errorów, ale z każdą godziną było co raz łatwiej. Kasowanie, wpisywanie, tłumaczenie, szukanie filmików, gdzie mogłem porównać moje lub słownikowe tłumaczenie do tego jak to ma się w rzeczywistości, zajęło mi co najmniej 24h :shock: :o .... i uwaga uwaga udało mi się w tym czasie przetłumaczyć tylko jeden sterownik. Sterownik MS430 dla silnika M54. Teraz już wiem ile to pracy kosztuje i nie dziwę się, że za "ładny uśmiech" nikt tego nie dostanie. Nie poddaję się i w wolnych chwilach dalej będę tłumaczył kolejne sterowniki dla mojej E39.
MAM TEŻ PROPOZYCJĘ!! - Może jest ktoś tutaj co ma małą kolekcję spolszczeń sterowników i by ją powiększyć, chciałby się wymienić( oczywiście współgrający z E39)? Ja na razie mam JEDEN :lol: ale tak jak pisałem, jadę z tłumaczeniami dalej. Mam też nadzieję, że dożyję czasów i może ktoś mnie czymś poczęstuje.
Heja

PostNapisane: 2 wrz 2018, o 23:17 

Czy mogłby mi ktoś pomóc w przetłumaczeniu lub poprawieniu mnie z poniższych zwrotów. Wole prosić o pomoc niż mieć "babola". W tłumaczeniu nie pomaga mi brak możliwości odpalenia przeglądania "na sucho" każdej zakładki i funkcji w Inpie. Tłumacząc ms430 miałem taka mozliwość...

Sterownik ABSASC5:

Pump motor - niby takie proste...
ASC Passive switch
injectin volume signal
Brake/ Handbrake switch - włączniik? tzn Pedal i wajcha?
Clutch switch
Brake lights switch
Active Rear axle - aktywacja tylnej osi(
cross acceleration
Intake valve front left
.Exhaust valve front left
Cut off valve front axle
preload valve Rear axle
preload pump
actuators
shut off - wyłączenie
Digital input, output
actuator control

Z góry dzięki za pomoc!!!

PostNapisane: 1 paź 2018, o 15:40 

Ludki,

Od jakiegoś czasu borykam się z błędami w samochodzie e39 525d M57.
Teraz doszło dłuuugie kręcenie na zimnym silniku. Niestety INPA którą posiadam jest deutch i nie ogarniam tego języka. Czy mógłbym prosić o skrypt PL do e39?
Proszę o pomoc.

Dziękuję

Ewentualnie proszę o namiar gdzie mogę podjechać do kogoś w łódzkim. Temat pilny, auto raz pali dobrze a raz kręci 10s.

PostNapisane: 3 paź 2018, o 09:41 

Masz jakieś błędy? Wrzuć, ktoś pomoże rozkodować.
Osobiście nie polecam spolszczenia gdyż coś może być źle przetłumaczone i wprowadzać w błąd. Do diagnostyki posiadam starszą wersję z opisami błędów po angielsku.

PostNapisane: 3 paź 2018, o 10:40 

lukasz61 napisał(a):
Masz jakieś błędy? Wrzuć, ktoś pomoże rozkodować.
Osobiście nie polecam spolszczenia gdyż coś może być źle przetłumaczone i wprowadzać w błąd. Do diagnostyki posiadam starszą wersję z opisami błędów po angielsku.

Akurat mamy Tutaj na forum dobrze przetłumaczona wersję, tylko trzeba do pierwszego wątku zajrzeć :lol: . Pozdrawiam :drunk:

PostNapisane: 7 paź 2018, o 19:03 

Tak zrobiłem. Dzięki za pomoc :drunk:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]