Teraz jest 23 paź 2018, o 15:04

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 298 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 kwi 2016, o 12:22 

Co do zasilacza to już sprawa załatwiona, wpadł nowy i tyle.

No i zamontowane w aucie to co miało być zasilane z niego, czyli komputer z ANDROIDEM

Oczywiście mocna bestia bo 8 rdzeni i 4gb ramu.

I tak jak powinno być czyli z GPS /Automapa/, Bluetooth /wraz ze strimingiem i z OBD i Torque/, USB 3.0 na hubie x7, WiFi i jeszcze czekam na modem USB 4G LTE aby był komplet.
Oczywiście dotyk na ekranie i cała reszta też.

Nie mam żadnych fotek ale postaram się coś sklecić, /kilka osób na najcie widziało jak to działa :)/

tuner TV dodatkowo doposażyłem w kabel USB i również z niego mogę sobie po drodze puszczać filmy Dvix.

Jak się odkopię w robocie to przy okazji porobię foty z działania tego wszystkiego.

Póki co foto ze zmiany ramki rej przód na taka jak jest na tyle :)

Przed

Obrazek

Po

Obrazek

Postaram się w weekend poklikać kilka fociszy z Androida i założyć dekielki na felgi lato 20" /bo jeszcze je Matrix poprawia/.

Jedno foto z najta potwierdzające że 20" na aucie tylko jak widać bez dekielków /mam nadzieję że fotograf się nie obrazi/.

Obrazek

Więcej grzechów nie pamiętam ale bardzo ich nie żałuję i obiecuję że popełnię kolejne /jak tylko czas pozwoli/

Oli

PostNapisane: 5 maja 2016, o 14:24 

mały update :)

ogólnie kręcę kilometry i tyle ale.....

Przed długim weekendem nareszcie odebrałem dekielki od Matrixa i ...

Obrazek

Na wyjeździe w górach dokończyłem uzbrajanie ich na gotowo

Obrazek

Obrazek

I pod hotelem musiałem już założyć na auto bo jakoś mnie koliło w oczy że ich nie ma

Obrazek

Obrazek

Dodatkowo przyszły dwie pierdołki do auta a mianowicie

kamerka cofania w lampce i doświetleniem w nocy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście zaraz wylądowała na aucie :)

Obrazek

Potwierdzenie że działa :)

Obrazek

Ogólnie obraz jest o wiele bardziej wyraźny od poprzedniej jedyne co to muszę zmienić podłączenie zasilania przez przekaźnik po wstecznym gdyż obecnie mam prosto z zapalniczki i diody się świecą cały czas.

Dodatkowo przyszedł HUB USB do Androida na 7 gniazd i dodatkowym zasilaniem

Obrazek

I też już jest podpięty w schowku więc mogę już podpiąć jeszcze więcej rzeczy do andruta.

Dalsze prace na dniach

Oli

PostNapisane: 14 maja 2016, o 22:31 

Jakoś że nie mam ostatnio na nic czasu przez robotę i nie tylko to w sumie auto tylko jeździ sobie i tyle.

Ale......

dziś rozpakowałem jedną paczuchę która do mnie dojechała i w środku było ....

a z resztą sami zobaczcie ...

Obrazek

Obrazek

Jak widać komplet zamków soft close wraz z kompletnymi wiązkami poliftowymi nawet z pakietem light :)

Teraz tylko muszę dokupić jedną blaszkę mocującą tylny silniczek do softa i piny do uzupełnienia wiązki od strony auta :)

Najgorsze to chyba jednak będzie znaleźć czas na zamontowanie /ale chyba nie wytrzymam długo i zarwę nockę aby to poskładać/

I to by było na tyle na razie.

Idę spać bo padam na twarz bo ten tydzień mnie wypstykał na maxa.

Oli

PostNapisane: 18 cze 2016, o 10:14 

dawno nic nie pisałem w moim temacie ale to bardziej z przyczyn osobistych jak i natłoku roboty /stety niestety przy autach innych a nie przy moim - np montaż Logic7 plus wymiana lusterek na fotochromy itd/
W mojej strzale nie dałem jeszcze rady założyć soft close ale myślę że już blisko /i wszystko leży przygotowane :) /

No ale nie wszystko zawsze działa na plus.
Z tych osobistych powodów bardzo często robiłem trasę Wrocław - Barcin i niestety wyszło że moja hydrokinetyka zaczęła dawać o sobie znać /lekkie falowanie obrotów, dziwnie zmieniane biegi i np efekt tarki przyspieszając delikatnie pod górkę/
W związku z tym diagnoza poprzez kilka tel i konsultacji i akcja planowana czyli wymiana lub regeneracja konwertera.
Zakupione w międzyczasie miska olejowa plus tulejka do wtyczki i olej do skrzyni od kolegi z ap-oil http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=26209178

Obrazek

Obrazek

No i oczywiście z nim też porozmawiałem czy moje przypuszczenia są słuszne.
Decyzja padła na regenerację w firmie ASB z Długołęki http://asb-dlugoleka.pl/
Głównym aspektem oczywiście była cena /1000 vs 2400/ i gwarancja też 12 miesięcy.

Pozostało poszukać fachury aby wyjąć skrzynię dać do reg i złożyć wszystko z wymianą oczywiście filtra i oleju.
Więc auto wylądowało w MP Servis w Dyzio garage http://www.maxbimmer.pl/f45/mp-serwis-c ... zia-27275/
Akcja jak w pit stopie bo ja auto w czwartek zostawiłem o 9:20 a o 10:15 tel że konwerter jedzie do reg.
W piątek odebrany konwerter i auto wróciło do żywych. Oczywiście wszystko zrobione zgodnie ze sztuką, czyli skasowana adaptacja i sprawdzenie czy skrzynia działa prawidłowo. Dodatkowo jako bonus Dyziu nie mógł patrzeć na moja zakurzoną i nie mytą komorą silnika i mam teraz czyściutko pod maską

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz odnoszę dziwne wrażenie jak by moja droga do domu była równiejsza / bo chyba już nawet efekt tarki był przy niskich prędkościach /.

Teraz odkorkujemy się z czasem to wrócimy do soft close i reszty pomysłów.

Oli

PostNapisane: 23 cze 2016, o 23:19 

Kolejny mały update.

Nareszcie znalazłem czas i siły (ostatnio wróciły problemy z kręgosłupem) i założyłem soft close.

Kilka szczegółów.

W aucie z 2004r nie ma oryginalnych wyjść z bezpiecznikow na SC więc poszukałem troszkę i sie udało znaleźć dwa wolne sloty bezpiecznikow i do nich właściwe piny we wtyczkach.

Zasilanie puszczone jak nakazuje sztuka czyli osobno na prawą i na lewą stronę.
W drzwiach zgodnie z ori panami wiecie się w słupek no i zamontowanie nowych zamków wraz z silniczkami SC.
Dociagniecie wiązki do silniczków to już formalności :)

Efekt oceńcie sami

Drzwi kierowcy

https://plus.google.com/117230539706920639040/posts/56CTDdyabFe

No i najważniejsze drzwi czyli mojego kochanie :)

https://plus.google.com/117230539706920639040/posts/DhmEuRnaVuq

Jutro odbieram brakujące piny na drzwi tył i dokończymy temat /oczywiście od strony samochodu już wszystko jest na top top/ pozostaje zamontowanie zamków z silniczkami i wiązka w drzwiach tylko. Dodatkowo nareszcie pociągniete jest też zasilanie do lampki dolnej w tylnych drzwiach bo jakoś wcześniej o niej zapomialem.

Jako bonus jest też zamontowana przepustnica w wydechu aby można było sterować głośnością auta. Przełącznik jest już wyciągnięty do przodu na tunel środkowy aby mieć go pod ręką.

Filmik z efektu postaram się jakoś nagrać ale dziś padam już na twarz.

Poki co to na tyle idę się wykąpać i spać bo jutro do roboty trzeba jakoś wstać.

Oli

PostNapisane: 12 lip 2016, o 22:42 

A teraz mały update.

Jako że ciepło się zrobiło wrócił temat foteli z wentylacją......

i jak to u mnie czasem bywa przeszedłem do czynów :P

Pojawiło się takie coś w małym pokoju /i tu ukłony dla Ani że ma do mnie jeszcze cierpliwość :wink:/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście /i to też już chyba u mnie choroba :bag:/ jak się bawić to na bogato i jest to opcja full czyli wentylacja i........ masaż.

Komplet wraz z modułem i całą resztą.

Popracowałem trochę nad dopasowaniem instalacji i takie tam no i fotele wylądowały w aucie.

Obrazek

Jak widać logo ALPINY też już na miejscu aby wszystko było jak trzeba.

Po zamontowaniu trzeba było pomyśleć jak tym wszystkim sterować więc poszukiwania panelu w wersji full wystartowały. Niestety na necie tylko jeden jegomość ma takie coś i oszalał z ceną 700 pln za takie coś. Więc z pomocą kolego Szelu doktorat jak z mojego zrobić coś więcej i tak to w międzyczasie wyglądało:

Obrazek

Zabawa z płytką która nadal trwa wymagała odczytywania wszystkich elementów na niej

Obrazek

Obrazek

I obecnie wygląda to tak jako etap przejściowy z pełną funkcjonalnością przycisków ale niestety jeszcze bez działania diod /ale to się zmieni jak dotrą do mnie elementy SMD / i wyglądem samego panela /ale to też jest w trakcie przygotowań - wyprowadzenie powierzchni pokrywki i przygotowywanie sitodruku do zrobienia właściwych logo na poszczególnych przycisków/

Obrazek

Zdam relację jak wyjdzie ten panel na gotowo ale na razie koszt jaki poniosłem to 60 pln więc do 700 daleeeeko :)

Jako że póki co diody statusowe nie dają mi informacji na jakim poziomie mam wentylacje a mam w swoim czołgu CICa przy pomocy Kamcia /dzięki Panocku wielkie/ uaktywniłem wszystkie funkcje w CICu i teraz wygląda to tak:

Jeżdżę już kilka dni z tymi fotelami i powiem że już nie chcę auta w skórze bez wentylacji szczególnie w ciepłe dni a masaże może nie są mega dynamiczne ale nawet na niedługich trasach miło pracują nad komfortem tylnej części ciała.

Dodatkowo taki mały bonusik Alpinowy pojawił się w aucie a mianowicie

Obrazek

I na aucie razem z nowymi fotelami i emblematem na fotelach :)

Obrazek

Póki co to tyle.

Kolejne mody już w realizacji i dam znać jak będą się zbliżać ku końcowi

Oli

PostNapisane: 1 paź 2016, o 19:10 

Dawno nic nie pisałem a troszkę się podziało w tym czasie.

Najważniejsze był urlop i odpocząłem sobie z Anią :)

Wracając do auta.

Jako że nie miałem założonych tylnych osłon na fotele /tych górnych/ a napatoczyło się takie oto cudo nie omieszkałem zamontować i oto efekty:

Obrazek

Obrazek

Obudowa ori a w środku zestaw monitorów ALPINE /a jak nazwa tez ma znaczenie hahahaha/oczywiście z jednostką centralna do której mogę podpiąć co mi wpadnie do głowy. Na razie nic nie podpiąłem ale chodzi mi po głowie pomysł wymiany tych monitorków na jakieś nowsze dotykowe z ANDROIDEM. Ale to może w zimowe wieczory się pobawię.

Kolejny i chyba ważniejszy mod to...

wymiana nawigacji CIC na NBT :)
oczywiście z obsługą HUDa i takie tam.
Póki co foty tylko z zamontowania ale widać już między innymi że kamerka cofania działa i ma się dobrze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze troszkę trzeba pokodować nawi aby wszystko działało jak chcę ale pierwsze wrażenia jak najbardziej na plus.
Navi działa szybciej i lepiej wyszukuje adresy /chociaż stara mapa :) /. Jest funkcjonalność comboxa a nawet więcej /streaming muzy po BT, internet, bmw connect, przeglądanie katalogów telefonu po USB itd/.
Jak coś służę pomocą w tej kwestii oczywiście.

Kolejna ważna sprawa to wizyta u Dyzia w MP Serwis

Rzeczy które były zaplanowane to:

tuleje wahaczy przód /duże/wymiana na nowe LMI
łączniki stabilizatora przód obie strony LMI
Drążki kierownicze wraz z końcówkami LMI
I najważniejsze wymiana hamulców przód na tarcze 400mm z M5 F10 oraz zaciski sześciotłoczkowe z jarzmami od Walusia.
Z małymi kłopotami jak zawsze udało się to zamontować wszystko i ustawić też zbieżność.
Na przód poszły dystanse z tyłu aby w ogóle zaciski mogły się w moje 20" wkomponować i dzięki temu nawet lepiej się przód spasował.
Kolor zacisków oczywiście jedyny słuszny czyli AlpinBlue2 czyli kolor flagowy ALPINY.
Na zaciski wleciały też napisy wiadomo jakie /dzięki Waluś jeszcze raz/ w kolorze białym ale fluorescencyjne :)
Kilka fotek po zamontowaniu bez naklejek:

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj bez koła ale jeszcze bez naklejek

Obrazek

Obrazek

i z naklejkami

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z pierwszych wrażeń to hamulce bardziej wyczuwalne no i na bank jeszcze mocniejsze jak te co miałem /chociaż jeszcze klocek się nie dotarł nawet/
Moje zaciski i tarcze pojechały do nowego właściciela w dniu dzisiejszym i mam nadzieje że będą go cieszyły jak mnie do teraz.

Z rzeczy nie planowanych to po drodze do Dyzia usłyszałem dziwne syczenie przy przyspieszaniu więc szybka diagnoza i winowajcą okazał się wąż gumowy górny który wchodzi do klapy gaszącej i do EGR. Chyba czułem że tak będzie bo w bagażniku jeździła ze mną rurka zastępująca EGR i klapę oraz kolanko sylikonowe.
Dyziu od razu przystąpił do działania i EGR usunięty /z programu już dawno/ oraz chłodniczka EGR wraz z termostatem też. Dodatkowo klapa gasząca siłą rzeczy też wylądowała w bagażniku.
Auto dostało inny dźwięk delikatnie i jakby zrobiło się żwawsze :) Plan teraz to wywalenie programowe tej klapy / bo błędy są w inpie / i przy okazji jakiś mały wirusik czy coś .................. 400 ..........................:)

Dyziu dzięki wielkie za robotę profi przy serwisie.
Waluś dzięki za pomoc z heblami

Dalsze prace już niebawem a teraz kończę bo zanudzam

Oli

PostNapisane: 20 paź 2016, o 18:46 

Mały update

Z bieżących rzeczy to dziś udało się z Matrixem oblepić gumą nowe zimowe koła które nabierały mocy na balkonie i wyszło z tego takie coś.

Obrazek

Nawet Matrix się załapał :)

Strzeliłem jeszcze foto w robocie

Obrazek

Tak się heble prezentują w tej feldze

Obrazek

I żeby standardom w mojej galerii stało się zadość konieczne było zrobić foto w garazu hahaha

Obrazek

Jestem mega zadowolony z efektu wizualnego.

Mam nadzieję że wam choć w połowie się podoba.

Do wyglądu zewnętrznego też chodzi po głowie mały mod ale to na spokojnie. Krok po kroku się da.

To by było na tyle dziś.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 298 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]