Teraz jest 20 sie 2018, o 14:02

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 298 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lut 2016, o 00:28 

Dziś kolejny update:

Udało się zamontować CICa wraz z pudełeczkiem do oszukiwania CANa żeby navi działała i z nowym panelem klimatyzacji żeby było jak trzeba :)

kilka fotek podczas prac i po zmontowaniu zrobionych kartoflem ale widać że nawi działa i nawet jest w języku polskim.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wpadł tez dolny panel pod nawigację w skórze /a co tam jak się bawić to się bawić :) /

Obrazek

Niestety muszę i tak pokodować wszystko bo kilka pierdołek nie pasuje do auta /między innymi HUD z nawi/

I sprawdziłem czy nowy Idrive z serii F działa z CIC i niestety nie działa bo lata po szybszym CANie ale to jest do przejścia tylko muszę znaleźć przejściówkę z CAN1 na CAN2.

Na dziś tyle idę spać bo rano do roboty.

Oli

PostNapisane: 27 lut 2016, o 12:23 

Kolejny update :)

Hud działa z navi ale nie mam ustawień Huda w CICu.

Reszta działa oprócz ustawień indywidualnych klimy /ale wszystko to poprawi kodowanie/.

No i najważniejsze zakończone prace montażowe i mam wszystko poskładane w aucie.

Dwie fotki ostatniego elementu czyli tunelu.

Obrazek

Obrazek

Idrive nie jest idealny ale koleś co mi sprzedał zestaw dośle właściwy chyba że szybciej zaaplikuję tego co chcę czyli od NBT :)

Pozostało kodowanie ale póki co nie mam na to czasu /i nie mam parcia bo działa /

OLI

PostNapisane: 4 mar 2016, o 23:37 

W poprzedni weekend na spotkaniu we Wrocku znajomy fotograf Michał próbował ustrzelić nowe wnętrze, takie oto efekty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety moje ciemne wnętrze i słabe oświetlenie nie dały możliwości na lepsze foty. Ale poczekamy jak będzie cieplej i na zewnątrz się strzeli sesyjkę z otwartym szybrem :)

Z rzeczy złych to dziś wymieniony został 6 wtrysk bo miał 3,5 korekty i niestety okazało się po wymianie że teraz 4 jeszcze niedomaga :(

Jutro jadę po kolejne dwa wtryski i zobaczymy co dalej.

Na razie tyle.

Oli

PostNapisane: 15 mar 2016, o 22:53 

Mały update,

niestety wtryski jeszcze nie skończone ale czekają na jutro do wymiany za siedzeniem :)

Nawigacja jest już w 100% softowo e60 i wszystko śmiga jak trzeba. Wielka zasługa w tym chłopaków www.bmw-retrofit.pl z Brzezin.

Jako że zawsze coś jest do poprawy to przy okazji wyprowadziliśmy właściwie USB do schowka i uaktualniliśmy mapy do 2016-1 z kodem life /więc kolejne update zrobię sobie sam :) /

W czwartek dojadą kolejne taile /myślę że się wam spodobają bo mi już ślinka cieknie na nie /

No i jutro mam nadzieję że Leo ustali termin na małego moda w wydechu ... bo potrzebne rzeczy już u niego czekają.

Ze złych rzeczy na Magnolii auto zostało przerysowane i przedni zderzak wraz z dokładką idzie do lakiernika i zamówiony kolejny dekoset na dokładkę.

Na dziś tyle.

Oli

PostNapisane: 23 mar 2016, o 16:26 

Mały update.

Auto ma już wszystkie wtryski tak jak powinno być i to jest najważniejsza informacja :)

Poza tym coś tam się dłubie więc....

Po pierwsze temat boczków skórzanych jest w trakcie i już przednie drzwi maja skórkę na sobie. Oczywiście wymyta i odpowiednio zakonserwowaną :)

Tak wyglądały drzwi kierowcy ze zwykłymi boczkami

Obrazek

Obrazek

A tak już w skórze

Obrazek

Obrazek

sorki za paluchy na panelu szyb ale jeszcze miałem wilgotne paluszki od środka do skóry :bag:

Dodatkowo sprawdziłem jeden element który na dniach wpada do auta czyli coś co między innymi daje takie oto możliwości....

Obrazek

Obrazek

Oczywiście kamera póki co była w łapach ale wszystko wpadnie na właściwe miejsce i pokażę co i jak. Wiem tez jak przeprogramować CICa tak aby obok kamerki było auto w pionie z PDC i tak docelowo będzie to działało.

Poza kamerką będzie jeszcze kilka innych gadgetów ale to powoli musi dojechać.

Z rzeczy mniej przyjemnych to obecnie przód auta wygląda tak

Obrazek

Zderzak pożyczony od kumpla a mój wylądował u lakiernika. Trzeba naprawić tą przycierkę z Magnolii bo mnie wkurzała. Niestety widok takiego przodu też mnie denerwuje i to chyba jeszcze bardziej jak przycierka ale wiem że potem będzie tylko lepiej.
Oczywiście przy tej okazji wpadają nowe halogeny /moje są wypiaskowane i w środku okazało się że nie ma już prawie odblasków/. Komplet nowych śrub z nakrętkami do przykręcenia zderzaka do błotnika no i nowe ślizgi żeby można to było porządnie poskładać.

To na razie tyle teraz na bank dokończę tylne drzwi w skórze i mam nadzieję że zamontuję i zakoduję pierwszy etap modyfikacji CICa czyli kamerka cofania j.w. :)

Postaram się uaktualniać tutaj kolejne kroki

Oli

PostNapisane: 24 mar 2016, o 23:48 

Dziś bieżących rzeczy to wczoraj wieczorem skończyłem wymianę tylnych boczków na skórzane więc mod zakończony pełnym sukcesem

Dziś nie dało mi spokoju i puściłem okablowanie i takie tam aby podpiąć kamerkę cofania /dzięki Waluś za kamerkę /

A tak na razie to działa w aucie

[video]https://youtu.be/ayFR6DQOGs4[/video]

Pozostało zakodować CICa aby po prawej stronie było auto z PDC ale może jutro się uda to ogarnąć i jedziemy dalej z pomysłami.

Wesołego jajka dla was

Oli i Ania

PostNapisane: 6 kwi 2016, o 14:44 

Troszkę uaktualnienia tematu :)

w piątek nareszcie odebrałem przedni zderzak z malowania /z którego jestem zadowolony / więc trzeba było poskładać w całość.

Najpierw pozamawiałem troszkę potrzebnych rzeczy aby zrobić to porządnie /bo innej opcji nie przewidujemy hahaha/

No więc przyjechały oryginalne ślizgi zderzaka wraz z kompletem śrubek i blaszek/nakrętek do zamocowania z błotnikiem oraz parka nowych halogenów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i małe foto poglądowe dlaczego nowe halogeny wpadły :)

Obrazek

Dokładka została oklejona nowym deco-setem /niestety mam tylko fotke dokładki w domu przed tą operacją :) /

Obrazek

Obrazek

Przed zamontowaniem dla przypomnienia auto wyglądało tak /czyli lipa/

Obrazek

Po poskładaniu wszystkiego i spasowaniu tak abym ja był zadowolony wygląda to mniej więcej tak

Obrazek

teraz znowu mogę patrzeć na auto z przodu i cieszyć się z fajnego ryjka

Jeszcze kilka fotek różnego autorstwa z niedzielnego najta /dzięki Pany za fotki /

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I ostatnie pyknięte kartoflem jak buma na mnie czekała na parkingu

Obrazek

Z rzeczy obecnych to dziś auto jest u Leo i wstawiamy pewien wichajster do wydechu i pochwalę szczegółami jak już będzie wszystko chodziło i na dniach dalszy etap modyfikacji CICa.

Pozdro

Oli

PostNapisane: 13 kwi 2016, o 23:29 

Dziś kolejna drobna rzecz wpadła na auto

Było tak

Obrazek

A jest tak na przodzie:

Obrazek

oczywiście odblaskowa wersja :)

Obrazek

No i na tyle ver. 2

Obrazek

Obrazek

Jutro powinny kolejne rzeczy dojechać i oczekuję na Matrixa i moje letnie koła.

Oli

PostNapisane: 14 kwi 2016, o 22:05 

Dziś przyszła kolejna paczuszka z kilkoma pier.....

Po rozpakowaniu takie fanty były w środku

Obrazek

pudełeczko

Obrazek

A w nim

Obrazek

Obrazek

Czyli mam oryginalną czapeczkę ALPINY, smycz do kluczyków i nowe emblematy do felg które maluje Matrix

No i jeszcze kluczyk ze smyczą :)

Obrazek

Małe rzeczy a tak cieszą i poprawiają humor po nie za ciekawym dniu.

Oli

PostNapisane: 16 kwi 2016, o 23:50 

Dziś na poprawę zrypanego humoru w robocie poszedłem do garażu aby podłączyć kilka rzeczy.

Pierwsze z nich to CB radio. Musiałem zmienić mojego Presidenta Johnny III na CRT Mike bo niestety w skórzanej desce nie ma kieszonki po lewej stronie a tam siedział Johnny. Więc zakupione radio jw bo jest do tak zwanego ukrytego zabudowania /centralka pod deską a wszystkie funkcje sterowane z gruchy/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dodatkowo przy okazji ukryłem razem z radiem zasilacz i kable do rejestratora który jest przy lusterku. Niestety fotek brak, ale nie mam już ładowarki w zapalniczce :)

No i najciekawsza rzecz jaka udała mi się dziś w aucie czyli...

Tuner DVB-T i możliwość oglądania TV w aucie kuogkuogkuog

Małe potwierdzenie wykonania zadania

Strasznie mnie to cieszy bo to kolejna rzecz jaka mi sporo czasu bo dyni chodziła :)

Niestety są też minusy. Zakupiony specjalnie do podłączenia jeszcze innej rzeczy do CICa zasilacz z 12v na 5v coś chyba nie tak jest złożony bo na wyjściu daje 10V. Więc czeka mnie zakup kolejnego i dokończenie tego wszystkiego.

Ale damy radę oczywiście.

Czekam tez dalej na Matrixa i moje letnie kapcie ale myślę że w przyszłym tygodniu się nareszcie uda przeskoczyć na 20"

To by było na tyle

Oli

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 298 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]