Teraz jest 12 gru 2018, o 08:20

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 sie 2015, o 12:12 

No i stalo sie. Ludzie, ile razy mozna byc posiadaczem e34?! To tylko juz moja chyba szosta sztuka.. :shock:

Kolega nie mial czasu ani serca aby cokolwiek z nia zrobic. Samochod ogolnie zapuszczony, od grubo ponad pol roku praktycznie nie jezdzil bo firmowka zajela jego miejsce. Stal pod domem i tylko sie marnowal, szczegolnie ze zyczliwi sasiedzi juz dali swoje znaki niezadowolenia z powodu zajetego miejsca parkingowego i sa rysy na lakierze z obu stron. Brawo dla sasiadow.. :roll:

Jest jeden z nim maly problem, mianowicie kolor nie pokrywa sie z numerem VIN. Wg vinu wychodzi e34 540iA z 92r w kolorze diamentschwartze jesli dobrze pamietam , a tutaj Daytonaviolett metallic. Niemniej moze to nie az taki problem, bo samochod jest normalnie zarejestrowany z twardym dowodem, karta pojazdu, przeglad, OC - wszystko jest, wiec porusza sie legalnie po drogach bez jakichkolwiek zastrzezen. Nie wyglada jakby byl malowany ani nie ma gdzies sladow zeby cos bylo kombinowane. Kumpel tak kupil i nie bede wnikal na sile. Skoro wszystko jest w porzadku bede sie ludzil ze cos pokrecili przy bazie danych w BMW :mrgreen:

Samochod wymaga sporo pracy. Z grubsza: klar schodzi z klapy i dachu, sa te nieszczesne rysy, tylne lewy drzwi maja zajechana ryse w dolnej czesci (wyglada na robote jakiegos slupka przy parkowaniu). W komorze silnika brud i syf, gdzies pluje olejem, pokrywy plastikowej brak, guma przed przeplywka cala zalepiona tasma, srodek caly zabrudzony. Po prostu trzeba nad nim troche sie zlitowc i poswiecic mu czas. Czas ktory znajac zycie, pewnie znajde lol . Sa jednak i dobre strony. Wbrew pozorom samochod ma zdorwa blache, wszystkie spody drzwi sa w stanie ok, caly spod jest naprawde zdrowy, wszystkie ori tlumiki - wszystko na miejscu. Felgi ponadczasowe ktore pasuja do tego modelu w sam raz. Nie ma zadncyh pekniec na fotelach, jest fajna sekwencja LPG w nim (wbita w dowodzie), no i ten kolor z biala skora mnie po prostu rozbraja :D

Zamierzam uratowac skubanca i doprowadzic do odpowiedniego stanu, i puscic dalej. Taki przynajmniej jest plan bo gdybym go zatrzymal to zona sie spakuje z dziecmi pod pacha i wyjedzie :lol:

OK, wiec czas dac mu drugie zycie... :drunk:

Tak wygladal jak przyjechal do mnie..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciezko sie patrzylo na niego w takim stanie, ale okazalo sie po myciu, ze pod ta gruba warstwa brudu, potencjal jednak jest..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj fura jedzie do mechanika zeby przejrzal dokladnie co tam pod maska drzemie. W pierwszej kolejnosci jak zawsze - mechanicznie ma wrocic do wzoru. Bedzie dobrze..

Pozdr.

PostNapisane: 13 sie 2015, o 12:54 

jednak wziąłeś? ...no nie dziwie sie w sumie....
ładna sztuka

PostNapisane: 13 sie 2015, o 14:32 

8-) Piękna sztuka! Z niecierpliwością czekam na postępy i podziwiam zapał. Też trochę robię, ale pierdoły u siebie, nie całe projekty. Namiętnie oglądałem "wheeler dealers", a Ty jesteś dla mnie dziadkowozowym odpowiednikiem Eda China. :D

Może założysz kanał na YT z filmikami o doprowadzaniu fur do porządku, trochę może uda się wyciągnąć z reklam na to piękne hobby :drunk:

PostNapisane: 14 sie 2015, o 12:29 

madseason napisał(a):
8-) Piękna sztuka! Z niecierpliwością czekam na postępy i podziwiam zapał. Też trochę robię, ale pierdoły u siebie, nie całe projekty. Namiętnie oglądałem "wheeler dealers", a Ty jesteś dla mnie dziadkowozowym odpowiednikiem Eda China. :D

Może założysz kanał na YT z filmikami o doprowadzaniu fur do porządku, trochę może uda się wyciągnąć z reklam na to piękne hobby :drunk:

co na youtube,cooo.....nakręcać i filmy u nas...woz...to nie głupi pomysł...ale dziadkowozy.com zastrzegają sobie do tego prawa :P ;)

PostNapisane: 20 sie 2015, o 22:05 

dirty.73 napisał(a):
madseason napisał(a):

co na youtube,cooo.....nakręcać i filmy u nas...woz...to nie głupi pomysł...ale dziadkowozy.com zastrzegają sobie do tego prawa :P ;)

hehe :D

Powoli zaczyna sie kompletowanie gratów..

Dzisiaj przyszlo conieco..

Obrazek

Magnaflow # 12468

Obrazek

W wydechu sie okazalo ze katow nie ma. Chcialem cos z tym zrobic. Part # 94008 wraz z dwoma gniazdami zeby wspawac, do sond..

Obrazek

No i drobny szczegol, ale zawsze nierozlaczna czescia zabawy u mnie. Ksiazka serwisowa i inne tam srele morele gdzie wszystkie faktury i historia napraw bedzie odnotowywana..

Obrazek

Let the fun begin... :drunk:

PostNapisane: 22 sie 2015, o 16:38 

piękna 5er ;)

/// BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET ///

PostNapisane: 29 sie 2015, o 15:42 

Tylko drobiazgi, ale cos sie rusza do przodu. Mysle ze wiekszy arsenal czesci przyjdzie do mnie dopiero w przyszlym tygodniu ;)

U mnie pod maska jakas dzicz jesli chodzi o gume przeplywki. Silnik rowno pracuje, ale cala guma jest zalepiona tasma. Udalo sie trafic ganze nowke sztuke.

Obrazek

Obrazek

Rowniez chlodnica troche niepokoila. Sama chlodnica w stanie moze nienajgorszym, ale majac ori naklejki BMW znaczy ze sporo sezonow za soba ma. Plastikowy kolnierz do przewodu gumowego sie caly rozsypywal w rece. Nie ma najmniejszego sensu zeby ja wkladac z powrotem bo nie wiadomo kiedy by szlag trafilo. Nowa chlodnica zamowiona..

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 30 sie 2015, o 19:28 

hehe czekam kolejnego postu ze zdjeciami jak starsze babcie kolejnego odcinku ulubionego serialu :drunk:

PostNapisane: 2 wrz 2015, o 23:15 

Paczka dotarla. Graty zaczynaja sie powoli kompletowac... :)

Obrazek

- laczniki stabilizatora Lewa i Prawa strona
- pasek klimy
- pasek osprzetu
- uszczelniacz walu korbowego przod
- termostat
- uszczelka pokrywy zaworow - dwie strony
- poduszka silnika

Chlodnica jutro powinna byc do odbioru (przeslali zla) ;)

PostNapisane: 11 wrz 2015, o 23:48 

Jakies drobiazgi.

Diabel tkwi w szczegolach.. :p Zaslepki do pokrywy silnika bo prawie ze w kazdej m60 ich zawsze brakuje..

Obrazek

Rura fi 70 do koncowek wydechu. Bedzie brzmialo to i ma wygladac..

Obrazek

Oprocz tego jest nowy olej GULF Formula G 5W-40 (plus filtr).

Caly czas czekam az mechanik znajdzie chwile zeby dokonczyc prace. Duze szanse ze samochod w przyszlym juz wyjedzie z silnikiem po serwisowce i nowym wydechem. Bedzie dobrze..

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]