Teraz jest 22 paź 2018, o 16:59

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lut 2017, o 20:25 

Witam. Dzisiaj bohaterka tytułu (sprężarka klimy) spłatała mi niezłego figla. Mianowicie po odpaleniu silnika usłyszałem dziwny dźwięk (jakby coś zachrobotalo) dochodzący spod maski a po chwili zaczęło "pachnieć " spalenizną :shock: Kuknąłem natychmiast pod maseczkę i okazało się ze koło pasowe sprężarki klimy stoi w miejscu a pasek przypala się na nim. Zrzuciłem pasek co by się nie jarnęło i sprawdziłem namacalnie sprężarke. Koło pasowe ledwo dałem rady ruszyć (idzie bardzo ciężko). Teraz pytania 8-) Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją ? Jaka może być przyczyna - padnięte sprzęgiełko , łożysko a może w najgorszym przypadku THE END sprężareczki (zatarła się :? ) ? Za wszelkie podpowiedzi dziękuje :drunk:

PostNapisane: 1 mar 2017, o 23:44 

Hej, jeżeli nie miałeś załączonej klimy to pasek napędza tylko koło pasowe, sprężarka jest odłączona przez sprzęgiełko. Może ono się rozleciało? Pokręć ręką, koło powinno się kręcić, a sprężarka stać w miejscu. Nie wiem tylko czy bez wyciągania sprężarki dasz radę je zdemontować, moja jeszcze żyje. Chyba, że miałeś tak lużny pasek, napinacz potrafi się zatrzeć, u mnie tak było.

PostNapisane: 5 mar 2017, o 15:26 

Sprzęgło kompresora od klimy powinno się okręcać ręką jeżeli tak nie jest raczej na pewno sprężarka zatarta .
Nie było coś ostatnio grzebane przy klimie ,bo sprężarki w bmw bardzo rzadko sie sypią ?

PostNapisane: 5 mar 2017, o 17:42 

Bunie mam dopiero rok. Od kiedy jest pod moją opieką nic przy sprężarce nie dłubałem. Lecz zastanawiające jest to kiedy kupiłem pasek od klimy rozleciał się po dość krótkim czasie. Być może to wina napinacza po wyminie paska śmigał aż do opisanego przypadku.

PostNapisane: 30 kwi 2017, o 21:42 

podłącze się ,czy kompresor klimy jest zamienny czy musi byc taki jak mam ?tzn ma denso i słabo z jego dostępnością,czy podpasuje inny ale z takiego samego modelu 528i

PostNapisane: 20 cze 2017, o 10:36 

W koncu znalazlem troche czasu by ogarnac temacik. Okazało sie ze sprzeglo sprezarki bylo w stanie agonalnym i zatarlo sie na amen. Sprzegielko wymienione klima smiga az milo. :drunk:

PostNapisane: 10 cze 2018, o 06:24 

K
Pajo napisał(a):
Witam. Dzisiaj bohaterka tytułu (sprężarka klimy) spłatała mi niezłego figla. Mianowicie po odpaleniu silnika usłyszałem dziwny dźwięk (jakby coś zachrobotalo) dochodzący spod maski a po chwili zaczęło "pachnieć " spalenizną :shock: Kuknąłem natychmiast pod maseczkę i okazało się ze koło pasowe sprężarki klimy stoi w miejscu a pasek przypala się na nim. Zrzuciłem pasek co by się nie jarnęło i sprawdziłem namacalnie sprężarke. Koło pasowe ledwo dałem rady ruszyć (idzie bardzo ciężko). Teraz pytania 8-) Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją ? Jaka może być przyczyna - padnięte sprzęgiełko , łożysko a może w najgorszym przypadku THE END sprężareczki (zatarła się :? ) ? Za wszelkie podpowiedzi dziękuje :drunk:

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]